Volvo XC 90 - poważny problem z prowadzeniem

02 Lip 2009, 20:45

Witam wszystkich !

Mam problem z moim Volvo. Przebieg samochodu do 130 tyś, jakiś miesiąc temu zauważyłem, że samochód przestał "trzymać" się drogi. Łatwo bujało nim na koleinach, zaczęło się delikatne ściąganie przy hamowaniu oraz stuki przy skręcaniu kierownicą w miejscu. Pomyślałem, że jest to spowodowane geometrią, pojechałem do stacji diagnostycznej. Mechanik stwierdził, że do wymiany są sworznie wahacza oraz tylne tuleje przedniego wahacza. Części zostały zamienione (zamienniki od firmy DRAKEN, podobno bardzo dobre). Po wymianie pojechałem na ustawienie geometrii.

Tutaj zaczyna się problem, mianowicie teraz jest tragedia! Samochód jeszcze gorzej zachowuje się jak przed wymianą, każde hamowanie oraz ostry skręt (np. na rondzie) doprowadza do pisku opon, samochód totalnie nie nadaje się do jazdy, już nie wspominając o tym jak rzuca nim w trakcie jazdy. Pomyślałem początkowo, że w stacji diagnostycznej źle ustawili geometrie, pojechałem w inne miejsce, ponowne ustawienie geometrii i jest nadal to samo...

Poproszę o pomoc, nie wiem co z tym fantem zrobić, w niedziele jade w góry i nie chce się zabić :roll:

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za pomoc!
kropek222
Nowicjusz
 
Posty: 2

02 Mar 2010, 22:32

u mnie po wymianie klocków ( zamienniki) i tuleji przód jest podobnie i nie wiadomo dlaczego. Może ktoś wie?

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 10:50 ]
Już wszystko jasne. Kolego u mnie po wymianie przekładni kierowniczej było to samo i się okazuje że po wymianie tuleji zawieszenie się usztywnia i przekładnie która już nie trzyma tak dobrze trzeba wymienić ale WAŻNE jest aby przed ząłożeniem dobrze ustawić wstęne napięcie tłoka wspomagania. Jeżeli będzie to żle ustawione samochód będzie podczas już lekkiego naciśniecia hamulca myszkował i będziesz miał wrażenia jakby całe zawieszenie pływało a koła blokowało ponieważ za wcześnie lub za późno przepływa płyn w przekłądni. teraz mi to wyregulowali jest tak jak go kupiłem czyli Super ;)
xc90black
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: polska

29 Gru 2010, 13:26

Naprawy dokonywałeś w serwisie czy u mechanika ? Ciekaw jestem czy w nowych modelach też się tak spisują jakby podjechać taką nową v60.
Napisz do mnie jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Volvo.
faldurf
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 144
Miejscowość: Warsaw