Volvo xc90 szarpanie automatycznej skrzyni biegow

volvo xc90 szarpanie automatycznej skrzyni biegow

26 Lip 2013, 09:18

witam . Mam problem z automatyczna skrzynia w volvo xc90 2006 rok .Skrzynia ta przy przezucaniu z 3 na 4 i z 5 na 6 wykonuje lekie szarpniencie .a wyglonda to tak silnik podnosi obroty i dwie trzy sekundy puzniej zostaje wrzucony bieg z lekkim szarpnienciem .dzieje sie to tylko przy jezdzie na automacie przy manualnym przelanczaniu nie .Wymienilem olej ale z tego co wiem mechanik nie wymienil filtra w skrzyni skrzynia ma przejechane 209 tys.czy ktos moze mi w tej sprawie pomuc moze to byc wsina tego filtra ,czy sterownika a moze jeszcze cos innego.
jan22232j
Obserwowany

Prawo jazdy od: 25 11 1995
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: volvo xc90
Silnik: 2.4
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

Re: volvo xc90 szarpanie automatycznej skrzyni biegow

29 Lip 2013, 09:02

Warto sprawdzić podłączając pod kompa czy skrzynia nie wyrzuca błędów. Mój znajomy w BMW miał podobne problemy z lekkim szarpaniem, a zaczęło się od lekkiego szarpania między 5 a 6 biegiem. Po pewnym czasie musiał zrobić remont skrzyni ;/

Z twoim przebiegiem jak masz automatyczną skrzynię przy której jeszcze nic nie było robione oprócz wymian oleju i filtrów to może oznaczać zbliżający się remont, ale to tylko domysły. Warto żeby ktoś dokładnie sprawdził skrzynię.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Silosy podnoszone, Transport ładunków sypkich
      Nissan LEAF - widok z tyłu, 2
      Motor Show 2012 - konkursy
      Moto Piknik Tychy 2009