VW 1.6 FSI BAG blokada wału

VW 1.6 FSI BAG blokada wału

21 Lut 2016, 21:36

Czy może ktoś pomóc przeszukałem Internet, ale nic nie znalazłem gdzie zablokować wał korbowy przy ustawianiu rozrządu ? Czy ktoś wie?
mmagdaa89
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 03 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: GOLF
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: VW 1.6 FSI BAG blokada wału

26 Lut 2016, 14:49

W tym silniku koła zębate wałków rozrządu nie są kołkowane i aby ustawić rozrząd odpowiednio należy zablokować wałki. Do tego możesz kupić odpowiednią blokadę żeby być pewnym, że będzie ok.

W programie Vivid Workshop masz krok po kroku jak demontować i montować łańcuch w FSI 1.6. Dosyć skomplikowana sprawa więc bez programu nie poradzi sobie pewnie mechanik (nie wiem czy sam to robisz) który wymienia ci łańcuch, no chyba że już to robił w tym silniku.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największa na świecie Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku
    Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku Nissan zbudował największą na świecie kulę zorba, która w swoim wnętrzu chroni naturalnej wielkości Nissana Note. Ogromna, wypełniona powietrzem kula o średnicy ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili