VW Golf 1.9 TDI

05 Gru 2010, 05:32

Witam i proszę o radę.Mam golfika IV 1.9 TDI ,problem dotyczy tylnego zawieszenia a mianowicie:3-4 dni temu zauważyłem że strasznie mi siadło tylne zawieszenie,dodam że są mrozy może gdzieś zblokowało amortyzatory?.przegląd tech. miałem robiony dwa miesiące temu wszystko było ok.Nie mogę jechać szybciej jak 20-30 km/h bo mi chce wyrzucić na wybojach w powietrze tył-brak amortyzacji.Czy to jest możliwe żeby dwie strony naraz siadły?,czego to może być wina amortyzatorów a może sprężyn ,doradzcie proszę ,pozdrawiam
bebek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Janowice

05 Gru 2010, 07:52

Jak masz zamiar pojeździć to zainwestuj w dobre amortyzatory, bo to one są przyczyną bujania jak na trampolinie. Wymień także sprężyny a nie będziesz miał problemy z zarwanym tyłem przy komplecie osób lub cięższym bagażu.
Amorki oczywiście gazowe.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

05 Gru 2010, 10:35

Dziękuję za odpowiedz arciasty,chyba bedzie wymiana amorków i sprężyn,tylko dziwne że dwie strony na raz siadły a dwa miesiące temu w przeglądzie wszystko było ok,czyżby tak nagle siadły?.pozdrowienia,szerokości i przyczepności
bebek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Janowice

05 Gru 2010, 12:48

Przy okazji sprawdz tuleje tylnej belki.Lubią siadać...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Gru 2010, 13:49

Jeżeli wymieniasz jeden element z układu zawieszenia,to zaraz musisz zainwestowac w inny-zauważyłem taką prawidłowosc :wink: tylko kup dobre amorki,tak żeby potem nie żałowac.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa