Vw golf 4 1.9 tdi 110km.problem z chlodzeniem..

vw golf 4 1.9 tdi 110km.problem z chlodzeniem..

08 Paź 2011, 20:26

koledzy mam pytanie ,posiadam golfika 1.9 tdi 110km 1999r. pompa wodna nie daje praktycznie zadnego cisnienia wiec uklad chlodzenia nie ma obiegu .wentylator sie spalil,i brak ogrzewania w kabinie.szukam rys.silnika i jakis podpowiedzi ,może mądrych rad jak sie dostac i wymienic pompę wody....????da sie to zrobic bez rozbierania calego silnika???? Z góry serdecznie dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.
konikkk
Obserwowany

Auto: vw golf 4 1.9tdi 110km.

Re: vw golf 4 1.9 tdi 110km.problem z chlodzeniem..

09 Paź 2011, 11:22

witam:)
wiesz jestem mechanikiem od 10 ponad lat i nie słyszałem jeszcze takiego pytania śmiesznego czy ty wiesz co pytasz?:)
pompa nie wytwarza ciśnienia tylko wspomaga obieg a jak ty mówisz ze silnik od wentylatora się spalił to by silnik się zagrzał w tej sytuacji powiedz mi jaką osiąga temperaturę silnik jeżeli temperatura jest ok a w środku nie grzeje może być zamulona nagrzewnica więc tak naprawdę to nikt nie wie o co w nim chodzi
ochroniarz02
Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska

09 Paź 2011, 19:12

kolego nie jestem mechanikiem ,na logikę całą tę sytuację biorąc wydedukowałem iż pompa jest uszkodzona.Nie wiem jaka była temperatura silnika gdy cala ta sytuacja miała miejsce gdyż nie bylem w tedy jeszcze właścicielem autka.zakupiłem pojazd kilka dni temu .ty jako fachowiec pewnie od razu wiesz w czym tkwi problem ,niestety my fachowcy innych zawodów musimy korzystać z takich właśnie portali by radzić sobie z problemem jeśli wystąpi...Więc mam prośbę pisz jeśli masz coś mądrego do powiedzenia bądz masz jakąś mądrą rade ,a nie krytykuj i nie oceniaj fachowości zadawanych pytań...dzięki i pozdrawiam
konikkk
Obserwowany

Auto: vw golf 4 1.9tdi 110km.

09 Paź 2011, 19:33

Prawdopodobie bedzie trzeba rozebrac caly przod autka albo wyjac silnik, nie wiem gdzie w nim jest pompa wody dokladnie, ale jak nie potrafisz jej sam zalokalizowac to polecam jednak do warsztatku autko oddac i przy okazji rozrzad wymienic, jak swiezo co kupiony samochod, zeby nie bylo potem niespodzianek.

Plus taki, ze w 110KM pompa nie jest razem z rozrzadem wiec rozrzadu jak nie chcesz wymieniac to nie musisz. Ale jak juz komus zapalcisz za wymiane pompy, to ci w tej samej cenie, lub za mala doplata i rozrzad wymieni, kwestia tylko dodatkowych 200zl na pasek, rolki i napinacz. A nie warto wymieniac teraz pompe, a rozrzad za np rok, bo zaplacisz 2x za robocizne.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

09 Paź 2011, 23:28

za 200 zł nie kupisz rolek i paska do tego silnika, jeżeli występuje w tym silniku taka duża masywna rolka to ją się wymienia co drugą wymianę paska
nowe pompy wody mają wirnik z plastiku i się ten wirnik rozpada
pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu
jaki jest kod tego silnika ?
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault ALASKAN pick-up Renault ALASKAN pick-up
    Po wprowadzeniu do sprzedaży w 2015 roku Renault Duster Oroch, pick-upa o ładowności pół tony, Renault przedstawia model ALASKAN, jednotonowego pick-upa o nadzwyczajnym designie. Solidny i wygodny, jest on doskonale ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti