VW Golf II - jakie ma opinie?

Re: VW Golf II - jakie ma opinie?

21 Lut 2009, 23:29

Witam !
Moim zdaniem Vw Golf II jest to znakomity samochód. Jest to samochód legenda... Vw to dobra filma która produkuje super stylistyczne auta w których nic nie brakuje.A model Vw Golf II to bardzo dobry przykład tego. Golf II ma dobrą skrzynię biegów i może do końca nie jest bardzo ciekawy zewnątrz to i tak ma wszystko co takie samochody powinny mieć.
z benzyną we krwi
mlodyzolw
Początkujący

Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy od: 10 02 2013
Auto: Audi A4

08 Maj 2010, 09:46

golf to już samochó kultowy. i rzeczywiście, nie da sie go zajeżdzić
blondi713
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kozienice

08 Maj 2010, 14:32

Jeszcze kilka lat temu Golf II to był zwykły chwast drogowy - ulubieniec młodzieży do palenia gum pod dyskotekami, montowania wydechu średnicy rynny ściekowej itp, a teraz - o ile nie jest to jakiś egzemplarz skrzywdzony przez tuning - jest już autkiem trochę klasycznym, jeszcze trochę i jego cena zamiast maleć z roku na rok będzie wzrastać.

O awaryjności nawet nie ma co mówić, wiadomo że jest to już stare auto i siłą rzeczy coś się w nim będzie psuło, coś trzeba będzie wymienić, zużycie materiału robi swoje, najwięcej zależy w takim wieku nie od marki, ale od stanu - jeden Golf II może już być tak zajechany że ledwo żywy, a drugi jeśli jest w dobrym stanie to ci posłuży o ile będziesz dbał i trochę w niego zainwestujesz.

Uważam że warto kupić - nie jako główny samochód, rzeczy typu bezpieczeństwo, wyposażenie, osiągi, awarie mogą będą jego wadą, ale jeśli pomyślisz o nim jako o aucie kolekcjonerskim to jak najbardziej. Może być tak (jeśli weźmiesz oryginalny, bez żadnych przeróbek typu spoiler, neon pod spodem, nalepki w kształcie dziur po kulach) że go za 10-15 lat sprzedasz za naprawdę niezłą kasę.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

09 Maj 2010, 07:08

ACSznycel napisał(a):ulubieniec młodzieży do palenia gum pod dyskotekami, montowania wydechu średnicy rynny ściekowej itp, a teraz

Całe szczęście, że młodzież ta przesiadła się na Bolid Młodzieży Wiejskiej (BMW). :mrgreen:
A co do Golfa II to pamiętam jak kiedyś ojciec kumpla - emerytowany mechanik samochodowy mówił mi, że samochód ten traktowany jak należy przeżyje właściciela.
Coś w tym jest bo nieraz spotkać można jeszcze (zwłaszcza na wsi) ten samochód, silniki mało awaryjne pomimo wieku, części kosztują grosze i kupisz je dosłownie wszędzie, za 500 zł można wstawić następny silnik i jechać kolejne pół miliona. Ubogie wyposażenie wprawdzie ale myślę, że wspomaganie wystarczy, resztę nadrabia po prostu tym, że jest zawsze kiedy go potrzeba. :razz: Że tak powiem ;)
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Maj 2010, 16:43

A tu śmieszna sprawa (abstrachując od Golfa), bo ostatnio zauważyłem że taka młodzież (i ta trochę wyrośnięta również) zrezygnowała z BMW i stała się "wielomarkowa", teraz raczej rządzą Hondy Civiv po tuningu, Audi, Goly III i Passaty, ale też i np. Alfy Romeo oraz Peugeoty, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Swoje spostrzeżenia opieram na tym co widzę na disco-błysko w Radzyniu Podlaskim, Passat z neonem pod spodem, Audi A4 z żarówkami świecącymi na zielono, Peugeot już nawet nie wiem jaki ale cały pomalowany na pomarańczowo - nawet felgi, to stali bywalcy pod dyskoteką, oczywiście podjeżdżają mając 6000 obrotów na liczniku, radio na maksa itp ;) BMW nie zauważyłem :D
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

12 Maj 2010, 05:15

ACSznycel napisał(a):BMW nie zauważyłem :D

U mnie znów jest najwięcej BMW, w okolicy każdy młodzik jak zarobi nieco kasy to kupuje se BMW bo to "RENOMA" nie ważne że ma 20 lat, na karku, założy na nie 3 spojlery, kupi radio za 200 zł na allegro, tuba do bagażnika albo dwa głośniki po 250W do radia z mocą wyjściową 4x60W na półkę z tyłu i wieś gra i tańszy, jest szpan i już. :mrgreen:
Najbardziej mnie śmieszą tacy młodzi pseudo - rajdowcy w BMW np. 1.8. Jedzie, muza na full że auto podskakuje i myśli że jest panem drogi bo nikt nie da rady go wyprzedzić. A ja redukcja na 4, gaz w spód i koleś zostaje :mrgreen:
Ale pod disco - błysko jadąc z pracy nieraz później spotykam już i Fordy Mondeo, Octavie, Audi 80 B4, ale wyraźną przewagą jest Bolid Młodzieży Wiejskiej. :smile:
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
    Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...

• Re: VW Golf II - jakie ma opinie?

16 Maj 2010, 18:24

Sam posiadam golf II 1.6 benzyna, mam go już 5 lat i jeżdżę prawie bezproblemowo ;p. Choć rok temu miałem nim wypadek, i od tamtej pory często się w nim coś psuje. Tak ogólnie to 4/5. Jeśli chodzi o spalanie to przy prędkości około 90km/h to wezmie z 6 - 6.5l/100
    mdp998
    Nowicjusz

Miejscowość: Stąd

12 Sty 2012, 21:53

witam, mam następujący problem i prosiłbym o pomoc, mam w swoim seacie felgi od właśnie golfa II, niestety nie moge znaleźć kołpaków do tych felg, dość specyficznych [link wygasł] [link wygasł] wyglądają właśnie tak jak na tych zdjeciach jeśli ktoś wie jakie kołapki pasują do tego i gdzie je kupić byłbym bardzo wdzieczny (moje stare kołpaki nie chcą za nic wejśc)
    jacienie
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Auto: golf II

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006