VW Golf III 1.8 B - dziwny przypadek z obrotami

11 Lut 2010, 18:48

Witam. Mam problem z moim Golfikiem.

Otóż przy odpalaniu na zimnym silniku (czasami na ciepłym) wskazówka obrotów skacze cały czas od 1000 do 7000 i samochód próbuje załapać i po 5 s. odpala ale obroty wskakują na ok 1600 i powoli spadają do 1000 - 950 i niżej nie chcą zejść nawet na ciepłym silniku. tym skokom obrotów towarzyszy dziwne pstrykanie w kokpicie tak jak by jakiś przekaźnik się zje... popsuł ;) oprócz tego w czasie jazdy czasami zdarzy się że wskazówka obrotów tak samo jak przy odpalaniu podskoczy na ułamek sekundy do 6000 i opadnie do poprzednich obrotów co spowoduje delikatne zadławienie się samochodziku, no i oczywiście jest dziwne pstryknięcie. Jeszcze jeden problem... spalanie: auto pali mi ok 12 l benzyny na 100 km albo więcej (13)zależy od humoru kierowcy (czyli mojego ;]) a i dziś zdarzyła mi się taka sytuacja że podczas jazdy obroty spadły do 0! i nawet po redukcji samochód nie załapał... po kilku próbach odpalenia nadal nic (rozruch kręci a wskazówka obrotów nawet nie drgnie), auto nawet podczas holowania nie zaskoczyło :( nie wiem co się stało i proszę o pomoc

[ Dodano: Pon Lut 15, 2010 18:17 ]
Wiem co było przyczyną tego syfu który popsuł mi samopoczucie. Otóż wystarczyło wyjąć przewód wysokiego napięcia idący z modułu do cewki i prysnąć mu do środka WD-40 z jednej i drugiej strony. Teraz autko chodzi jak ta lala. Pozdrawiam. :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 10:15 ]
Jednak problem się powtarzał. Wymieniłem kopułkę i palec i było lepiej jednak od czasu do czasu obroty i tak wariowały, a to dlatego że dwa przewody były naderwane i robiły zwarcie - zaizolowałem i jest ok

Pozdrawiam
maniek1105
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Do wypadku drogowego wystarczy jeden pojazd!
      Większy wakacyjny ruch na drogach oznacza, że ryzyko wypadku jest większe. Często w niebezpiecznym zdarzeniu bierze udział tylko jeden pojazd. W takich okolicznościach zginęła co trzecia ofiara wypadków drogowych w ...
      Nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive
      Polska dołączyła do grona krajów, w których samochody marki BMW wspierają funkcjonariuszy Policji w realizowaniu ich wymagających obowiązków. Pierwsza pula 40 samochodów BMW 330i xDrive wyjechała ...