VW GOLF III lampy przednie

14 Kwi 2009, 20:37

czy jest roznica we wtyczkach miedzy lampami na H4 a lampami na H1?chce kupic lampy na zarowki H1 i nie wiem czy nie bede musial ingerowac w instalacje.
mobilek
Nowicjusz
 
Posty: 20
  • 15 Kwi 2009, 15:14

    No pewnie,że jest różnica - wtyczka na żarówki H4 ma 3 gniazda - masę,krótkie i długie,a żarówka H1 ma tylko jedno gniazdo - na plus.
    Jeżeli chcesz przerobić reflektory z H4 na H1,to musisz przede wszytkim zmienić same reflektory,ponieważ n przy H4 jest jeden reflektor przystosowany do świateł krótkich/długich,ponieważ tak jest skonstruowana sama żarówka i sam odbłyśnik wraz ze szkłem reflektora.Natomiast H1 to musiałyby być dwie żarówki i reflektor przystosowany do świateł krótkich i długich dla żarówek H1.
    Sama przeróbka instalacji nie jest zbyt skomplikowana,ponieważ odbywa się tylko przy kostach żarówek.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    15 Kwi 2009, 19:40

    Nie rozumiem po jakiego grzyba zmieniac z H4 na H1. H1 to byly stosowane za czasow fiacikow 126p.
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    15 Kwi 2009, 22:52

    Żarówki H1 w maluchu???? Czegoś takiego nie widziałem choć miałem w swoich rękach różne tuningi 126p. Ale może masz racje dawidbn . To są super żarówki ale do lamp soczewkowych a nie zwykłych odblasków.
    BANAN23
    Początkujący
     
    Posty: 243
    Miejscowość: Jabłonna Lacka

    16 Kwi 2009, 12:27

    w golfach 3 byly dwa rodzaje lamp jedne na zarowki h4 drugie na h1.w golfie wtyczki nie sa zakladane na zarowki tylko na gniazdo w obudowie lamp,a po za tym w jednej i drugiej wersji jest po tyle samo przewodow.pytanie to kieruje do osob ktore juz to robily i maja o tym pojecie :D
    mobilek
    Nowicjusz
     
    Posty: 20
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...