VW Golf III wymiana oleju i potrzebnych filtrów

VW Golf III wymiana oleju i potrzebnych filtrów

14 Sie 2009, 16:10

Witam , mam pytanko dotyczace wymiany oleju w golfie III... Słyszałem ze jest to nic wielkiego i wystarczy auto lekko do góry podnieść i olej spuścic , prawda? I czy przy wymianie oleju trzeba wymienić filtr , jesli tak to czy mozna to tez jakos samemu zrobić??
luki1304
Początkujący

Miejscowość: Piła

15 Sie 2009, 09:19

Żeby wymienić olej,trzeba spuścić stary.A żeby to zrobić,to potrzebny jest kanał(chyba,że uda ci się wejść pod auto z naczyniem na olej).Auto musi stać na równym podłożu.Nie może być przechylone w żadną stronę.Przy wymianie oleju trzeba wymienić filtr oleju,a do tego jest potrzebny specjalny uchwyt,który kosztuje parę złotych.Możesz ewentualnie wbić w ten filtr jakiś większy śrubokręt i go odkręcić,a nowy filtr zakręcić skórzanym paskiem,jeżeli wiesz jak to zrobić.
I nie zapomnij o zasadach,jakie obowiązują przy doborze oleju do samochodu.Jest o tym na forum.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Sie 2009, 11:45

Ok , dzieki za podpowiedź... A gdybym chał wymienić jeszcze filtr powietrza ?? Bo słyszałem ze też przydało by sie to zrobić u mnie w golfie... Da to rade samemu zrobić??
luki1304
Początkujący

16 Sie 2009, 14:22

Jak się znasz choć troszkę na autku,jakie masz,to zrobisz to bez problemu.Możesz też poskusić się o wymianę filtr paliwa.Też jest łatwo.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Wrz 2009, 19:10

zobacz tez filtr pyłkowy powietrza paliwa no i filtr oleju musi być przy kazdej wymianie :) no i chyba bedziesz tez musiał skasować inspekcje :) ale w golfe 3 nie trzeba chyba :) a wymiana to nic trudnego tylko trzeba wiedziec gdzie co jest
LakiiLu
Nowicjusz

Miejscowość: Racibórz

04 Wrz 2009, 20:16

klucz do filtra oleju kupisz w hipermarkecie za grosze :wink:
żeby wymienić olej potrzebujesz olej (ilość, lepkość i klasaw zależności od silnika i tego co było zalane wcześniej) klucz do odkręcenia korka miski olejowej, płaskie naczynie na co najmniej 4 litry, klucz do filtra oleju. rozgrzewasz delikatnie silnik tak żeby byl cieplutki (nie gorący) odkręcasz korek wlewu (to z góry na silniku :mrgreen: ) "włazisz" pod auto popuszczasz śrubę w misce olejowej ( nie odkręcasz do końca :!: ) podkładasz naczynie pod miske olejową, odkręcasz paluchami śrube do końca zlewasz olej, wykręcasz filtr oleju zakładasz nowy (lekko przesmaruj rant nowego filtra olejem i dokręć ręką :!: nie kluczem :!:), wyjmujesz zlany olej (nie wylej na podjazd bo zostanie plama), zakręcasz korek w misce olejowej kluczem z wyczuciem żeby nie urwać (:mrgreen: ) wlewasz olej do max na miarce, zakręcasz korek wlewu, odpalasz silnik, poziom oleju trochę spadnie (wypełni się filtr) , olej który zlałeś przelewasz do butelki i zanosisz na stację benzynową do utylizacji :idea:

filtra powietrza
odpinasz kilka zaczepów na filtrze powietrza (to takie kwadratowe po lewej stronie :mrgreen: ) wyjmujesz stary, zakładasz nowy, zapinasz zaczepy ;)
wymiana filtra przeciwpyłkowego też banalna na podszybiu 2 śrubki wyjmujesz stary zakładasz nowy, zakręcasz z powrotem :wink:
filtr paliwa zależy który :mrgreen:
wiele samochodów ma 2 jeden przed pompką wstępną drugi przy silniku przy silniku zobaczysz jak się odkręca i czy kiniecznie trzeba wymieniać a w baku jak nic sie nie dzieje to nie zaglądaj :mrgreen:
prościej się chyba nie da :mrgreen:
teraz jeszcze jedna rada ;) mechanik ma takie rabaty u dystrybutora oleju że pewnikiem wymiana oleju będzie w cenie tegoż :mrgreen: ale jak chcesz się bawić droga wolna :wink:

LakiiLu napisał(a): no i chyba bedziesz tez musiał skasować inspekcje

nic nie musisz kasować :mrgreen:
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
    11. zlot Master Truck - Opole 2015 11. zlot Master Truck - Opole 2015
    Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński "Highway Hero", bowiem swój ...

• 06 Wrz 2009, 09:24

Dzieki za wyczerpującą odpowiedz :D A mam jeszcze takie małe pytanko, co ile nalezy wymienić ten olej w silniku benzynowym ? ( bo wiem ze w dieslach i benzynach jest to inaczej) . Dodam ze aktualnie jeżdze na Oleju mineralnym LOTOS , wiem ze to tez ma znaczenie kiedy trzeba wymienić...
    luki1304
    Początkujący

06 Wrz 2009, 12:11

teoretycznie co 15-20 kkm lub raz w roku :wink: zależy co wcześniej przyjdzie :mrgreen:
    jeździsz na mineralnym zostań przy mineralnym jakiej marki zalejesz następny nie ma większego znaczenia. nie zalewaj super hiper olejami nie ma to najmniejszego sensu :mrgreen:
    kup dobry olej i wymień :wink:
    kup sobie BP Visco2000 (to samo co Mobil :mrgreen: )
    albo Shela 15W40 i będziesz zadowolony :wink:
    jak wlejesz co innego też nic się nie stanie :mrgreen: może być i Lotos.

drugi mit to dolewanie oleju w razie W dolewasz co masz ważne żeby miało tą samą klasę lepkościową :wink: czyli w twoim przypadku 15W40 i cieszysz się jazdą wszystkie oleje w 80% pochodzą z rafinacji starego oleju silnikowego :mrgreen: i tak naprawdę różnią się dodatkami nie bazą :wink:
    pocieszny
    Forumowicz VIP

Re: VW Golf III wymiana oleju i potrzebnych filtrów

17 Maj 2010, 19:15

MÓJ WV golf III przerywa mi w czasie jazdy na ok. pierwszych 10 km, na LPG to rusza super zresztą jak i na benyznie , ale wzstarczy że zwolnię to potrafi na LPG zgasnąć. Po prostu silnik gaśnie na LPG, zaś gdy jadę tylko na benzynie przerywa, a gdy chcę przyczynić sie do dalszej płynnej jazdy to w pierwszej chwili nie reaguje auto na pedał gazu- jakby auto nie czuło ,że tą czynność wykonuję. Jednak gdy na LPG przejadę powyżej tych ok. 10 km to nie przerywa i nie szarpie.
    konradvip
    Nowicjusz

Miejscowość: pomorskie

Re: VW Golf III wymiana oleju i potrzebnych filtrów

17 Maj 2010, 19:55

posprawdzaj podciśnienia (takie 2 małe rureczki idące do filtra powietrza) czy nie spadły, druga sprawa kiedy wymieniałeś filtr w instalacji gazowej? kiedy ją regulowałeś? przydało by się raz w roku przynajmniej,
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • 106
      Fiat Freemont Cross
      Renault Clio
      Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck, 12
      Auta terenowo - przeprawowe