VW Golf IV 1.6 benzyna silnik AZD - ciepły słabo pali

VW Golf IV 1.6 benzyna silnik AZD - ciepły słabo pali

18 Cze 2012, 18:12

Witam wszystkich!Mam problem z moim golfem silnik azd 1.6 benzyna.Gdy silnik jest zimny odpala bez problemu a gdy osiągnie temperaturę 90 i ponad mam problem z odpaleniem.Gdy odpalam muszę długo kręcić rozrusznikiem a gdy już załapie to silnik pracuje tak jakby był zalany paliwem i pracuje jak dwucylindrowiec!Po chwili wchodzi na obroty i zachowuje się tak jakby był na ssaniu i znowu po kilku sekundach obroty spadają i jest ok!Byłem u mechanika i nie znalazł błędu w komputerze,wymienił sondę lambda szerokopasmową(tą pierwszą) i EGR!Nie pomogło!Świece mają przejechane około 8 tyś km.Może ktoś coś poradzi.Pozdrawiam!
mario7979
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: vw golf IV 1.6 BENZYNA AZD

Re: VW Golf IV 1.6 benzyna silnik AZD - ciepły słabo pali

07 Lip 2012, 21:36

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia sprężania.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

08 Lip 2012, 08:47

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia sprężania

to chyba nie silnik wysokopręzny ? ani stary silnik FSO
Byłem u mechanika i nie znalazł błędu w komputerze, wymienił sondę lambda szerokopasmową(tą pierwszą) i EGR!Nie pomogło
- to chyba nie mechanik
tylko handlarz - miał do upchnięcia sonde , tak ? może ją sobie wymontować z powrotem :wink:
sorry
przyszły czasy że powinno się płacic za skuteczna naprawę, a wymieniacze na szroty
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

15 Lip 2012, 07:46

Sympatyku,uważasz,że ciśnienie sprężania w silniku benzynowym jest nieistotne?!Jest,tak samo jak w silniku wysokoprężnym.Natomiast ,nie doczytałem dobrze,skoro po jakimś czasie jest wszystko ok. to przyczyna leży gdzieś indziej.Te silniki najczęściej niedomagają przez zabrudzony EGR, lub, gdy nawali,któryś z czujników,w tym wypadku najprawdopodobniej stało się to drugie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006