VW GOLF nuda czy klasyk???

VW GOLF nuda czy klasyk???

23 Paź 2008, 10:30

Witam wszystkich... poruszam sie golfem II z 87 roku. staram sie go utrzymac w jak najlepszym stanie bo mam nadzieje ze kiedys stanie sie klasykiem, a moze juz jest? Jakie sa wasze opinie na ten temat... Nie wydaje sie wam ze ilosc tych aut na polskich drogach troche niszczy reputacje golfa (zwlaszcza ze trudno o zadbany egzemplarz)...
Ostatnio edytowany przez muzzy33, 23 Paź 2008, 17:43, edytowano w sumie 1 raz
muzzy33
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław

Re: VW GOLF II nuda czy klasyk???

23 Paź 2008, 11:40

wiekszosc golfow 2 to wieswageny i tyle a to strasznie niszczy opinie

prawda jest taka ze ciezko o dobrego golfa bo zostala po nim tylko legenda a wiekszosc sztuk oferowanych w ogloszeniach to totalne padaki

ciezko o ladnego klasyka bez wiejskiego tuningu 8)
liczy sie prawda, a nie plotki i stereotypy
Manfred
Aktywny

Re: VW GOLF nuda czy klasyk???

23 Paź 2008, 20:33

Ten model wydaje się mi najlepszy spośród wszystkich generacji golfa. Ja w porównaniu do wszystkich generacji uznaje golfa 2 za najlepiej wykonanego, co widać po stopniu zadbaniu samochodów, choć fakt faktem większość jest zdezelowana, ale trafiają się perełki, i wyglądają jakby wyjechały prosto z salonu. Tak więc staraj się utrzymać swój egzemplarz w jak najlepszym stanie, napewno dostaniesz za niego w przyszłośći kasę która będzie ci odpowidała. Może wrzuć fotki swojej maszyny na forum?
rally_jf
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

24 Paź 2008, 00:41

rally_jf napisał(a):Tak więc staraj się utrzymać swój egzemplarz w jak najlepszym stanie, napewno dostaniesz za niego w przyszłośći kasę która będzie ci odpowidała.

nie mysle go sprzedawac.... tyle w nim przezylem ze chyba zawsze bedzie moj.... no chyba ze przekaze potomstwu hehe
muzzy33
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław

24 Paź 2008, 14:53

Jeśli chodzi o samochody zabytkowe, to nie każdy samochód, który spełnia kryteria wieku jest zabytkowym pojazdem, bo to nie jedyne kryterium. Według unijnych definicji samochód zabytkowy musi ukończyć 40 lat i być używany jako zabytek. To znaczy, że nie może być traktowany jako samochód do normalnego użytku.

Żeby samochód był uznany za zabytkowy musi posiadać 70 – 75 procent oryginalnych części, ale to zależy od wieku samochodu. Im młodszy samochód tym bardziej musi być oryginalny. Jeżeli jest to bardzo stary samochód to jest większa tolerancja.
rally_jf
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

24 Paź 2008, 21:38

Golf to zdecydowanie klasyk, przede wszystkim jeśli chodzi o fakt, że to właśnie golf spopularyzował model nadwozia hatchback. Druga generacja była bardzo udana, był to bardzo trwały samochód za niewielką stosunkowo cenę. Byłem raz w górach w okolicach Wisły i tam spotkałem się z bardzo miłym dla mnie widokiem. Otóż jeździ tam dość sporo golfów II bardzo zadbanych - nie mówię tylko o wyglądzie zewnętrznym, ale przede wszystkim o pracy silnika. Nie da się tego porównać z "warkotem" większości wyeksploatowanych egzemplarzy tego modelu, jakie codziennie spotykam na drogach Górnego Śląska
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia? Jak podjeżdżać pod ośnieżone i oblodzone wzniesienia?
    Wjazd na ośnieżone i oblodzone wzniesienie może być niebezpieczny. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, ale wielu kierowców rozumie to jako wolne podjeżdżanie pod górę. Jednak w tym przypadku przy zbyt ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: VW GOLF nuda czy klasyk???

30 Paź 2008, 21:49

Czy golf 2 jest klasykiem?

Myśle, że niedługo zacznie nim być, narazie zbyt wiele osób ma takiego golfa i uzywa go jako zwykłego "dupowozu" czyli lać i jechac, i nie maja go dlatego ze uważaja go za klasyka, tylko po prostu narazie nie stać ich na cos lepszego, a że czesci tanie i w razie kolizji żal nie bedzie wielki samochod nadal jest bardzo popularny ( nie mówiac o bezawaryjnosci)

To samo przechodzi Fiat 126p - jesli ktos ma zadbany egzemlarz to wcale nie jest wstyd sie nim poruszac, po prostu jest ich juz coraz mniej i dlatego sukcesywnie drożeja, a w konsekwencji wiekszość ludzi gdy go nabedzie, bedzie dbac o niego jak o zabytek :)

A te zardzewiale parchy które gubia cześći juz niedługo znikna droga selekcji naturalnej heh
    Trabant-moj mały świat...
    Hajs
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Zamość

30 Paź 2008, 23:03

Klasykiem stają się zadbane i na oryginalnych częściach Fiaty 125p. z początków produkcji. Zatem dlaczego z Golfem miałoby być inaczej? Aczkolwiek myślę, że bardziej warto zainwestować w pierwszą generację, bo "dwójka" jest jeszcze zbyt nowoczesna 8)
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

03 Lis 2008, 16:42

Witam wszystkich forumowiczów , dla mnie VW Golf to klasyk , otóż mieć Golfa 2 - jak trafimy na dobrego to nie mamy się czym martwić , mało pali , można spokojnie nim przejechać dobre kilkaset tysięcy km , te auta są praktycznie nie do zatarcia , silniki są ich b. dobrą stroną :wink: :wink:
    Patryk1991
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Makowiska

10 Lis 2008, 16:15

Witam!
    jeśli chodzi o zabytek to ten Golf nie będzie dobrym zabytkiem bo przednim był golf1 więc bardzo długo zanim będzie golf 1 zabytkiem a golf2 jeszcze dłużej nie opłaca się trzymać takiego golfa pozdrawiam !
    biały
    biały
    Nowicjusz

Miejscowość: Toruń

13 Lis 2008, 22:43

Golf to nie jest zły samochód ale jego podstawowe "wady" to: wygląd wnętrza , brak porządnego wyposażenia i nuda. W środku naprawdę wygląda jak w starej ciężarówce, kanciasta deska rozdzielcza, wielkie przełączniki a regulatory nawiewu są żałosne. Zadbany model nie jest rzadkością wg. mnie najtrudniej znaleźć model z trochę lepszym wyposażeniem. Elektrycznie podnoszone szyby, klima, elektryczny szyberdach, podgrzewane i elektrycznie podgrzewane lusterka to dodatki , które zdarzają się w golfach ale nigdy lub prawie nigdy razem. Wspomniałem też ,że są nudne. Tych samochodów jeździ tyle ,że wiadomo o nich wszystko więc nie ma nawet o czym pogadać. Pomimo wszystko są ludzie ,którzy kochają te samochody i na pewno jest ich bardzo dużo a biorąc pod uwagę wiek tych samochodów na 100% są klasykami tylko proszę nie tuningujcie ich w żałosny sposób.
    jur
    jacko
    Nowicjusz

Miejscowość: Tczew

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili