Vw Golf3 1,8Kat 75KM,92r.

01 Maj 2013, 04:21

Witam,może ktoś mi pomoże.Mam problem z moim golfem3 1,8 KAT.92r. który jest z instalacją LPG,kiedy go odpalam na benzynie to od razu wchodzi na 2 do 3 tysięcy obrotów a jak przełączę go na gaz to się stabilizuje,zauważyłem z tyłu wielopunktowego wtrysku-gaźnika pod przystawką gazową jest jakaś rurka na cieniutki wężyk przez którą leci powietrze,a gdy ją zatkam palcem to silnik zaczyna normalnie pracować.
Czy ktoś wie gdzie to powinno być podłączone,albo może ktoś już się z takim czymś spotkał i jest to co innego,proszę o podpowiedzi będę bardzo wdzięczny za pomoc,, POZDRAWIAM
arciuch
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 24 08 2004
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: VW Golf 3
Silnik: 1,8 KAT. 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

01 Maj 2013, 10:55

Pooglądaj te rejony,przecież gdzieś musi być miejsce na końcówkę tego wężyka,przy zwykłych układach zapłonowych z kopułką,taki przewodzik podpięty pod puszkę podciśnieniową przy aparacie zapłonowym przyśpieszał zapłon podciśnieniem,wpinany był drugą końcówką w kolektor ssący.(ssanie)Gdy się go wypięło nie było różnicy w pracy silnika,poza tą,że silnik wolniej wkręcał się w obroty.Jeśli jednak nie znajdziesz niczego,to po prostu zaślep tę rurkę,jeśli silnik lepiej po takim zabiegu pracuje.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Maj 2013, 18:55

Dzięki za podpowiedz dzisiaj zlokalizowałem gdzie ma być podłączony,On był podłączony pod dolot powietrza z filtra.
arciuch
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 24 08 2004
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: VW Golf 3
Silnik: 1,8 KAT. 75KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Części motocyklowe - oryginalne i zamienniki kup online
    Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest sprawność techniczna jego jednośladu. Od tego zależy bezpieczeństwo na drodze, a także przyjemność z jazdy. Podobnie jak samochody oraz inne urządzenia mechaniczne, ...