VW Passat B5fl kombi nie mogę otworzyć drzwi

VW Passat B5fl kombi nie mogę otworzyć drzwi

05 Wrz 2015, 19:38

Witam, w pasacie b5fl nie mogę otworzyć drzwi prawych tylnych, naciskam otworzenie na pilocie i otwiera wszystkie drzwi prócz tamtych, ten pipek który się powinien unosić wcale się nie rusza i jest cały czas wciśnięty ten w drzwiach, jak pociągnę klamkę od środka to się uniesie a jak puszczę klamkę to opada i drzwi się nie otwierają, macie pomysł jak to naprawić ?
Dodam iż mam funkcję automatycznego ryglowania drzwi od 20km/h
hunter999
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 1991
Auto: nic

Re: VW Passat B5fl kombi nie mogę otworzyć drzwi

18 Gru 2015, 10:07

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z problemem, ale mimo to napiszę.
hunter999 napisał(a):Dodam iż mam funkcję automatycznego ryglowania drzwi od 20km/h

To akurat nie ma znaczenia w tym przypadku.

Prawdopodobnie cięgno w drzwiach od otwierania spadło. Piszesz że próbowałeś otworzyć za klamkę od wewnątrz, a od zewnątrz też nie można ich otworzyć?

Możesz spróbować wyciągnąć ten pipek od centralnego zamka i zobacz jak chodzi czy będziesz czuł jakiś opór.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: VW Passat B5fl kombi nie mogę otworzyć drzwi

07 Lip 2016, 06:13

W paserati bardzo czesto wyrabia sie mechanizm klamki przez co wypada ciegbo lub poprostu powstaje luz który jest na tyle wielki że klamka nie reaguje.
alwaro
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy od: 04 04 1988
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra G Coupe
Silnik: 2.0 Turbo 440 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii
    Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK, który odbędzie się już po raz dziewiąty w Opolu. Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006