VW Passat B6

21 Sty 2011, 20:54

Witam,

poszukuję PAssata B6, czarna perła, rok 2006/2007.
cena do 40tyś brutto.

szukam na otomoto i na allegr. sa oferty ale jeszcez nie znalazlem nic kokretnego.

ciekawa jest ta:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

ale cos podejrzanie tanio wyglada..

jesli ktos ma salonowca i chcialby sprzedac to prosze o kontakt.

jesczez jedno: jak nie dac sie wrobic przy kupnie uzywanego, sprwadzanego auta?
wiem ze trzeba jechac do ASO, rozkodowac VIN i sprawdzic na policji.
a czy w robiac przeglad za 300 zl, warsztat jesty w stanie ocenic czy auto jest sprawne czy nie? bo wydaje mi sie ze oni robia tylko pobiezny przeglad, typu hamulce itp.

prosze o rady bo jestem w tym zielony.

pozdrawiam.
drwalu
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: googl

21 Sty 2011, 20:59

niespełna 2 latek za niewiele ponad 30% ceny początkowej?
to nawet nie jest powypadkowe(chyba, że bardzo poważnie) lub z dużym przebiegiem auto.
Albo kradzione albo jakaś zaliczkowa pułapka.
Innej opcji niestety nie widzę.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Sty 2011, 21:00

tyle ze z czystym sumieniem polecic mozna diesla 1.9 lub beznyne 1.6 102 km. Ale to praktycznie nie jedzie w tym nadwoziu.
2.0 to tylko wyprodukowane w 2007 lub pozniej ale czy za ta kase dostaniesz cos godnego uwagi? :neutral: roznie z tym bywa.
Teoretycznie tansza mazde 6 z 2007 roku sprzedalem za 45 tysiecy w 3 DNI :!: bo byla w dobrym stanie. wiec mysle ze passata trzeba dac podobnie lub wiecej :wink:
oczywiscie ze sa tansze oferty handlarzy, ale ja poszukalbym czegos z prywatnych rak
podane ogloszenie to fake lub cesja leasingu. cena nierealna za ten wypas i rocznik. Ewentualnie po powodzi i nic nie dziala :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

21 Sty 2011, 21:05

Podobno auta z tymi silnikami czasami właściciel bardzo szybko chce się pozbyc i zdarzaja sie okazje bo po zakupie trzeba będzie wsadzic bardzo bardzo duzo w naprawę.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

21 Sty 2011, 21:05

Dobrze Ci radzę. Odpuść sobie chłopie. Na allegro można dostać dobrego passata z tej serii za 40 koła, ale z rocznika 2006/07 i z przebiegiem 150 tys wzwyż. Teraz spójrz ponownie na tą aukcję i chyba sam dojdziesz do wniosku że coś musi być nie tak z tymi autem. Bo taki roczniaczek mógłby być warty z 50 tys przebiegiem 150 tys, a tamten ma zaledwie 60 tys przebiegu, czyli znowu jego cena powinna być wyższa.

Cena takiego auta powinna być gdzieś zbliżona do 55 tys, oczywiście mowa tu o aucie w naprawdę dobrym stanie. Kto by ją sprzedawał za marne 35 tys i to po jakimś roku jeżdzenia zaledwie ??

Chyba więcej dodawać nie trzeba
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

21 Sty 2011, 21:07

fiko7 napisał(a):Podobno auta z tymi silnikami czasami właściciel bardzo szybko chce się pozbyc i zdarzaja sie okazje bo po zakupie trzeba będzie wsadzic bardzo bardzo duzo w naprawę.

bez przesady :lol:
jakby chcial sie pozbyc a auto by rzeczywiscie istnialo juz dawno byloby w rekach handlarzy a wierz mi ze kupiliby oni taki okaz nie za 35 a conajmniej 55. Bo IMO wartosc tego auta to nawet 60-65 tys(na oko taki wypas to 120-130 tysiecy w salonie) :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Akcja znicz 2017 i systemy bezpieczeństwa na drogach
    Na przełomie października i listopada, z powodu uroczystości Wszystkich Świętych, tradycyjnie już zwiększy się ilość samochodów na naszych drogach. Niestety, pomimo systematycznej poprawy bezpieczeństwa, Polska nadal ...
    Stacja tankowania wodoru w Belgii
    Belgia dołączyła do stale rozrastającej się europejskiej sieci stacji tankowania wodoru. Pierwsza publiczna stacja została uruchomiona na terenie Toyota Motor Europe w Zaventem pod Brukselą. To wydarzenie otwiera Toyocie ...

21 Sty 2011, 21:19

No dokładnie, mamy z Jerzym to samo zdanie. Własnie się zastanawiałem czy te 55 tys zł jakie podałem to nie za mało :). Auto z tej aukcji wielu kupiłoby z miejsca za 55, baa nawet 65 tys. To prawie nówka, z przebiegu tyle co nic. Choć wiadomo że jak na rok użytkowania to dośc sporo :) Tak czy owak za 35 tys nikt takiego cacka nie sprzeda

Kurde że też moja wymarzona Toyota Celica musi być taka droga ;/ Za 35 tys kupiłby taką Toyotę ale z 2003 roku i miałbym wtedy prawo przypuszczać że jest w świetnym stanie. No ale taka miałaby 8 lat a nie rok jak ten Passat
Ostatnio edytowany przez madritista91, 21 Sty 2011, 21:21, edytowano w sumie 1 raz
madritista91
Nowicjusz
 
Posty: 40
Miejscowość: j-bie

21 Sty 2011, 21:20

Nie z tym.
To już 2.0TDI na CR, jeśli to rzeczywiście jest 2009r. lub PD po poprawkach.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Sty 2011, 22:20

dzieki chlopaki za odpowiedzi.

co do ogloszenia za 35tys, to wiedzialem ze to sciema . chcialem sie upewnic tylko.

czyli jak rozumiem ciezko bedzie znalezc cos za ok. 45tys, 2.0, B6, kombi ?

jest troche takich ofert na allegro. ale jak moge sie upewnic czy nie byl zalany w jakiejs powodzi w Niemczech?
czy taki rutynowy przeglad w ASO VW cos wykaze? na ile taki przeglad jest skuteczny?
drwalu
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: googl

21 Sty 2011, 22:21

A czemu chcesz 2.0 TDI skoro to bardzo awaryjny silnik?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

22 Sty 2011, 12:41

drwalu napisał(a):dzieki chlopaki za odpowiedzi.

co do ogloszenia za 35tys, to wiedzialem ze to sciema . chcialem sie upewnic tylko.

czyli jak rozumiem ciezko bedzie znalezc cos za ok. 45tys, 2.0, B6, kombi ?

jest troche takich ofert na allegro. ale jak moge sie upewnic czy nie byl zalany w jakiejs powodzi w Niemczech?
czy taki rutynowy przeglad w ASO VW cos wykaze? na ile taki przeglad jest skuteczny?


Są takie samochody uczciwe tylko musisz się dobrze rozejrzeć na allegro, odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz mieć koniecznie mały przebieg czy akceptujesz auta z przebiegami na autostradach 150-200 tys. km - szczerze mówiąc sam mam takie auto, które ani nie było zalane, ani nie było nigdy ponownie malowane, z tym, że ma podwyższonym przebiegiem. Tu chodzi o to, że człowiek albo się zgadza z tym, że przebieg nie jest głównym kryterium oceny samochody, albo się z tym nie zgadza.

Co do tego jak sprawdzać:
1. Uczciwy sprzedawca podpisze się pod tym, że samochód nie był zalany.
2. Jedziemy do serwisu gdzie badają wszystko - lakier, zawieszenie, wycieki.
3. Nie kupujemy auta na umowe połówkę tylko na fakturę.
4. Dzwonimy do serwisu gdzie auto było serwisowane i próbujemy potwierdzić przynajmniej ostatni wpis w książce - jeśli nie znamy języka to tłumacz robi to za ok. 30-60zł

Jak sprawdzimy jak wyżej to ciężko kupić auto, które jest totalną pomyłką.
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

22 Sty 2011, 16:16

A czemu chcesz 2.0 TDI skoro to bardzo awaryjny silnik?

dlaczego awaryjny? znajomy ma ten model i nie narzeka. czy ta awaryjnosc tego silnika jest gdzies potwierdzona? czy to Twoja osobista opinia?

dzieki za rady k_s :)

duzy przebieg mi nie przeszkadza, jesli bede miec pewnosc ze troche pojezdzi jeszcze..


tak sledze allegro na biezaco.
drwalu
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: googl

22 Sty 2011, 17:41

drwalu napisał(a):
tak sledze allegro na biezaco.


no to może trafisz na moją ofertę bo ja mam to auto do sprzedania
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

22 Sty 2011, 18:20

która jest Twoja oferta?
drwalu
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: googl

22 Sty 2011, 18:22

drwalu napisał(a):która jest Twoja oferta?


wyśle Ci wiadomość na priva
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----