Vw polo 1.0 cisnienie oleju

vw polo 1.0 cisnienie oleju

05 Kwi 2009, 21:46

Cześć mam taki problem z moją polówka rocznik 1997 pojemność 1.0 nr silnika AER….. Mianowicie gdy jadę w korku, to po pewnym czasie zaświeca się kontrolka oleju. Czujnik oleju jest dobry. Ciśnienie oleju na zimnym silniku jest ok, ale jak się rozgrzeje to spada i to bardzo. Sprawdziłem panewki na wale i na korbowodach są ok, wymieniłem pompę oleju, wymieniłem olej i filtr oleju. Co może być nie tak? Za pomoc serdecznie dziękuję.
caferacer2
Nowicjusz

• vw polo 1.0 cisnienie oleju

05 Kwi 2009, 21:57

A oleju ci czasami nie pali?Jaki olej wlewaszi jaki był wcześniej?
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: vw polo 1.0 cisnienie oleju

05 Kwi 2009, 22:02

Oprócz wału masz jeszcze wałek rozrządu i tu też może gubić ciśnienie. Jak napisał MotoAlbercik wina może być w oleju.
    adamires
    Początkujący

Miejscowość: World

Re: vw polo 1.0 cisnienie oleju

06 Kwi 2009, 05:39

Cześć jak to auto kupiłem, to olej był pół syntetyk. Mechanik wymienił mi go na mineralny, bo zawory klepały, teraz klepią już mniej ale nadal klepią , i ja wymieniłem znów na mineralny, co do firmy oleju to chyba to jest mobil 1 w każdym bądź razie olej był drogi.
    Oleju raczej mi nie pali, nie muszę zbyt często dolewać, a jak dolewam to raczej z powodu jakiegoś drobnego wycieku.
    Z rury wydechowej, nie wydzielają się takie czarne spaliny, które świadczyły by o tym że bierze olej.
    Auto ma przejechane 150 tys. przynajmniej tyle ma na liczniku.
    Mechanik mówił mi że w tym aucie olej nie był wymieniany zbyt często.

A jeżeli chodzi o wałek rozrządu, to juk mam sprawdzić czy nie gubi mi tam oleju?
    caferacer2
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
    Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie Samsung Safety Truck na drogach - monitory z tyłu na naczepie
    Samsung Electronics zaprezentował pierwszy prototyp Samsung Safety Truck – pojazdu ciężarowego wyposażonego w technologię służącą zapobieganiu wypadkom drogowym przy wyprzedzaniu. Samsung stara się poprawiać jakość ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti