VW POLO Błąd połączenia (ERR.CODE: C01) z instalacją OMVL

VW POLO Błąd połączenia (ERR.CODE: C01) z instalacją OMVL

20 Maj 2013, 11:33

Przejrzałem forum na temat instalacji OMVL, lecz nie znalazłem podobnego problemu.
Posiadam instalację OMVL DREAM XXI-N i próbuję połączyć się z ECU za pomocą interfejsu ESGI (Interfejs oparty na sprawdzonym chipsecie PL-2303 zapewnia stabilną transmisję z komputera PC oraz pełną dostępność sterowników dla wszystkich systemów operacyjnych).
Oczywiście interfejs widnieje w menedżerze urządzeń, port mam ustawiony na COM1 w programie nie mogę ustawić portu ale program działa na portach od 1-6.

Zainstalowałem na interfejs na Windows 7(wcześniej próbowałem łączyć się na XP) i też występuje błąd połączenia (ERR.CODE: C01). Próbowałem już łączyć się na zapłonie, na włączonym silniku, na włączeniu w pierwszej kolejności silnika a następnie programu i odwrotnie i cały czas ten sam błąd.

Mam dwie wersje programu i ani na jednej ani na drugiej nie mogę połączyć się z ECU. Kontaktowałem się ze sprzedawcą, bo zauważyłem, że sterownik gazowy ma 4 przewody(czarny, czerwony, różowo-czarny, ciemno różowo-czarny) a interfejs ma tylko 3 przewody (niebieski, biały i jeszcze jeden).

Gdy podpinam interfejs to czerwony przewód nie styka się z żadnym przewodem z interfejsu. Podpiąłem pod dwa środkowe przewody(czarny, czerwony) żarówkę i się zaświeciła zatem musi tam być masa i 12V a te skrajne muszą zatem być od transmisji. Natomiast w interfejsie zasilania nie ma.
dakon11
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Maj 2013, 11:11
Auto: nie mam

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
  Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti