VW Polo III vs Opel Corsa C

07 Kwi 2011, 18:27

Właściwie przekonałem się do tych samochodów. Jeżeli chodzi o Polo to mam zamiar kupić wersję po liftingu. Silnik na razie to sprawa otwarta. Chodzi mi o Wasze opinie, który Waszym zdaniem samochód jest lepszy? W którym we wnętrzu jest więcej miejsca dla pasażerów? W większości przypadków w aucie będą znajdowały się 4 osoby, a trasy będą dosyć długie. Nie zależy mi na dużym samochodzie, więc na razie postawiłem na te 2 modele.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

07 Kwi 2011, 18:34

Corsa zdecydowanie większa w środku. Jeśli 4 osoby mają robić długie trasy to w Polówce będą się męczyć (w Corsie też ale mniej :P).
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Kwi 2011, 18:40

4osoby to nie ma tragedii,my co 2tygodnie do szkoły robimy pare km Polówką w 5osób :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Kwi 2011, 18:42

Tutaj chodzi nawet o 500km, więc sporo.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

07 Kwi 2011, 18:45

Ludzie potrafili maluchami przejechać z jednej strony Polski na drugą i jakoś żyli :wink: choć zdarzają sie jeszcze takie przypadki.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Kwi 2011, 18:48

No to nie pocieszyliście mnie, bo Polo jakoś lepiej mi pasowało heh
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...

07 Kwi 2011, 19:17

Fakt Faktem oba auto są autami bardziej kobiecymi bądź miejskimi.
Ja miałem polo '96r 1.6 75km służyło mi jako miasto do poruszania się po mieście, w dłuższą trasę byłem tylko raz mi tam za kierownicą było wygodnie pasażerowi z przodu również, ale Ci z tyłu to ledwo co dojechali:D
Ogólnie te auto są bardziej do miasta, ale jak jazda w dalszą trasę nie będzie zbyt często to myślę że da się przeżyć.

Co do polo to paliło 10l miasto 6-8 trasa najwięcej pojechało 160.
Co do awaryjności to przez rok eksploatacji to tylko podstawowe rzeczy przy zakupie odrazu wymieniłem.
Aktualnie mam Opla tylko że nie corse a omege, koszty eksploatacji opla będą podobne co do vw tyle że aktualnie omega pali mi 16l gazu maks w mieście co i tak wychodzi o wiele taniej od malutkiej polowki:D
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

07 Kwi 2011, 19:17

Najlepiej będzie osobiście wsiąść w jedno i drugie auto i ocenić ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

07 Kwi 2011, 20:31

corsa
jezeli na trasy to cos wiekszego bym poradzil
Papież? A ile on ma dywizji?

J. Stalin
emilo222
Aktywny
 
Posty: 395
Miejscowość: kuj-pom inowrocław

08 Kwi 2011, 06:13

Dzięki. W taki razie będę jeszcze poszukiwał VW Golfa IV.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

08 Kwi 2011, 21:59

barol91 napisał(a):Ludzie potrafili maluchami przejechać z jednej strony Polski na drugą i jakoś żyli :wink: choć zdarzają sie jeszcze takie przypadki.

Osobiście zrobiłem kilkanaście tras po 350km w jedną stronę - wiem o co chodzi ;)

Z tych dwóch aut ZDECYDOWANIE (z naciskiem sporym) wybieram Polo. Trasa Gdynia - Warszawa była przyjemnością. Tę trasę zrobiłem dwa razy, w ciągu 2,5 roku posiadania 6N. Corsą jeździłem krótkie trasy i miałem dość...
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

08 Kwi 2011, 22:08

Ja jestem tego zdania że jak mają tym czesto jeździć 4 osoby to stawiałbym na coś większego bo tak naprawdę czy to będzie małe auto czy duże to spali tego paliwka na podobnym poziomie a jednak komfort lepszy ... cordoba, vectra, golf(w golfie mało jest miejsca z tyłu), coś z citroena, renualt, peugeota baaardzo wygodne auta :)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008