VW Polo naprawa (regeneracja) głowicy

VW Polo naprawa (regeneracja) głowicy

26 Maj 2010, 21:21

Witam,
Moje auto ma już przejechane ponad 210 tyś. km i ma prawie 12 lat. Dwa lata temu zamontowano w nim instalację gazową. Od jakiegoś już czasu obserwuję ubytki oleju a także krótkotrwałe dymienie z rury wydechowej po dłuższym postoju. Wiem, że należy wymienić uszczelniacze zaworowe, ale być może jeszcze coś. Na pewno należy splanować głowicę, dlatego szukam rzetelnej i niedrogiej firmy zajmującej się regeneracją głowic (najlepiej z Warszawy, choć nie koniecznie).
Drodzy forumowicze podajcie jakieś namiary :wink:
golfina1
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: VW Polo naprawa (regeneracja) głowicy

27 Maj 2010, 09:19

PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Maj 2010, 10:05

golfina1 napisał(a): szukam rzetelnej i niedrogiej firmy zajmującej się regeneracją głowic
niestety pewnie będziesz musiał wybrać pomiędzy rzetelną a tanią

co do głowicy samej w sobie to bywa różnie... koszt od 800 w góre za ful wypas servis
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

27 Maj 2010, 19:36

Na forum jestem nowy ale zaświadczam, iż potrafię korzystać z wyszukiwarki google. Miałem nadzieję, że któryś z Szanownych Forumowiczów ten temat już przerabiał i zechce się podzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Zarozumialcom dziękuję.
golfina1
Nowicjusz

05 Lip 2010, 21:50

możliwe ze tylko uszczelniacze zaworowe. trzeba było by wymienic i sprawdzić. chyba że chcesz "zaszaleć" i zrobić bryke na picuś glancuś to dajeszcz głowice do szlifierza on dociera zawory, wymienia uszczelniacze, planuje i sprawdza ją na szczelność. jak jest ok płacisz za tą usługe około 350-400zł szlifierzowi. odrazu jak masz ściągniętą góre tzn głowice możesz ściągnąć mise olejową i sprawdzić w jakim stanie są pierścienie i przy okazji panewki na korbowodach i główne na wale. jak już szaleć to na całego :smile: i ewentualnie jak by były zużyte to wymienić. koszt panewek to jakieś 300zł i pierścienie też gdzieś tyle. zmienić rozrząd kompletny z rolkami i pompą wody cześci to jakieś 450zł max z olejami, filtrami i płynami do tego uszczelki wsyztskie niech wyniosą 100-150zł i robota u mechanika za taką operacje 900-1000zł i masz nowe auto :grin: czyli jakies 2500-2800 zł i jezdzisz tym autem nastepne tyle kilometrów nie zaglądając do silnika
Daniel
d_o_n_o_v_a_n
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

10 Lip 2010, 07:57

Dziękuję za odpowiedź. Zmierzyłem ciśnienie sprężania i jest ok, więc wymienię tylko uszczelniacze zaworowe.
golfina1
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    VW Amarok, pick-up klasy premium, z nową stylistyką VW Amarok, pick-up klasy premium, z nową stylistyką
    Pierwsze szkice zaprezentowane przez dział stylistyczny Volkswagen Samochody Użytkowe pokazują, w którą stronę zmierzają projektanci: Volkswagen Amarok ma być autem klasy premium wśród pick-upów swojego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006