VW TOUAREG problem przy skręcaniu

16 Paź 2008, 17:04

Witam wszystkich
Niedawno zakupilem VW Touareg i mam delikatny problem a mianowicie przy jezdzie na wprost delikatnie sciaga na prawo ale zapewne zbierzność ale glownie chodzi mi że podczas skretu w prawo lub lewo wystepuje dosc mocne trzaskanie z przodu napewno nie jest to przegób ponieważ zostal wymieniony przy max skręcie nic sie nie dzieje tylko przy ok 1 obrocie kierownica jest to na tyle mocne że aż całe auto sie trzęsie. Auto jest jeszcze nie zarejestrowane dlatego nie jade do mechanika a temat nie daje mi spokoju.

za wszelkie sugestie bede wdzieczny

Pozdrawiam
trax
Nowicjusz
 
Posty: 13
  • 16 Paź 2008, 20:30

    czy ten objaw wystepuje za kazdym razem gdy jedziesz szybko, wolno, przyspieszasz, zawlniasz, hamujesz czy tylko w okreslonych warunkach?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 20:48

    objaw wystepuje tylko do ok 30 moze 40 km/h przy skretach np parkowanie. przy mocnym ruszaniu na max skrecie jest raczej nie zauważalne takze przy wiekszych predkosciach nic sie nie dzieje
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 20:51

    czy w czasie jazdy na wprost przy wiekszych predkosciach nie bije czasem kierownica?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 20:53

    jechalem do 160 km/h i nie drga kierownica ani tez przy hamowaniu nie drga
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 21:10

    czy auto jest po wypadku, było uderzone w koło
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kia Sorento po zmianach
      Odświeżona linia i zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o niższym zużyciu paliwa i emisji spalin, wyższy komfort podróżowania i lepsze własności jezdne – to tylko niektóre ...

    16 Paź 2008, 21:14

    delikatnie mial obtarty prawy bok felga prawa przednia jest podrapana ale ogolnie bezwypadkowe raczej nie dostal w kolo bo wachacze laczniki i cala reszta jest wzrokowo idealne
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 21:17

    moze byc wygiety macperson i dlatego strzela i sciaga, a czy na postoju jak skrecasz to tez strzela?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 21:25

    nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze nie strzela (ale te stuki sa tak mocne ze az calym autem trzepie moze byc o mc persona?) to nie strzela przy kreceniu kierownica tylko jak sie skreci np 1 obrot i trzyma sie kierownice w stalej pozycji w momenci jak kola sie kreca to trzaska moze byc cos z napedem?
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 21:28

    ciezki temat na odległosc. pzred wymiana przegubu było to samo?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 21:33

    wtedy to przegob mi jeszcze strzelal bo matoly stripem zacisneli gume na przegubie teraz sa nadal te szarpania . moze byc cos z napedem?
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 21:37

    jestes moze w stanie okreslic z której strony jest odczuwane to szarpniecie?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 21:42

    zdecydowanie prawy przod
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13

    16 Paź 2008, 21:46

    przy jezdzie ze skretem w którym jest owo szarpanie wystepuje ono cały czas czy jest to jednorazowy strzał
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    16 Paź 2008, 21:47

    caly czas jest to trzaskanie tak samo jak skrece w lewo jak i prawo
    trax
    Nowicjusz
     
    Posty: 13