VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

04 Mar 2012, 17:16

Witam,
Kupiłem VW Touran w dieslu 1.9 TDI. Wcześniej jeżdziłem Vectrą B. Samochody te dość się różnią. Wszystko byłoby w porządku, ale mam jeden problem i błagam o pomoc ;)
Touran posiada coś takiego jak TEMPOMAT. Jadę i przy zmianie biegów silnik mi strasznie buczy tj dawał gazu, ale go nie daje. Samochód po wrzuceniu kolejnych biegów bez mojej ingerencji sam przyspiesza.
O co chodzi? Jak zmieniać biegi, by nie wyrczeć przy zmianie biegów jak przyszły kierowca na pierwszej swojej jeździe.

Czy istnieje możliwość wyłączenia tempomatu, bo podejrzewam, że to on jest sprawcą tego zamieszania ;) - jak wyłączyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam,
Łukasz
jogurt18
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: VECTRA B 1.6, TOURAN 1.9TDI

Re: VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

04 Mar 2012, 19:37

tempomat powinien wyłączyć się przy wciśnięciu pedału sprzęgła, hamulca, tak jest u mnie, nie wiem jak w VW
kamyl
Aktywny

Miejscowość: SR
Prawo jazdy od: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

04 Mar 2012, 22:14

Tempomat wylaczasz wciskajac obojetnie jaki pedal, jak sie ostrzejszy zakret przejedzie to sie czasami tez potrafi wylaczyc.

A tempomat mozesz tez na stale wylaczyc, a Alhambrze sie da, na przelaczniku od swiatel powinienes miec takie cos do przesuwania. Na desce rozdzielczej powinienes tez miec takie male pomaranczowe kolko sygnalizujace wlaczony tempomat.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Mar 2012, 17:18

Image

Image

Jest to instrukcja od VW Passata B5
olop
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie? Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie?
    Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy i małym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodący producenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeli wyposażonych ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Zlot trabantów
      Alfa 8c
      Lexus CT200h
      Audi R18 ultra - Audi MotorSport, 4