VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

04 Mar 2012, 17:16

Witam,
Kupiłem VW Touran w dieslu 1.9 TDI. Wcześniej jeżdziłem Vectrą B. Samochody te dość się różnią. Wszystko byłoby w porządku, ale mam jeden problem i błagam o pomoc ;)
Touran posiada coś takiego jak TEMPOMAT. Jadę i przy zmianie biegów silnik mi strasznie buczy tj dawał gazu, ale go nie daje. Samochód po wrzuceniu kolejnych biegów bez mojej ingerencji sam przyspiesza.
O co chodzi? Jak zmieniać biegi, by nie wyrczeć przy zmianie biegów jak przyszły kierowca na pierwszej swojej jeździe.

Czy istnieje możliwość wyłączenia tempomatu, bo podejrzewam, że to on jest sprawcą tego zamieszania ;) - jak wyłączyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam,
Łukasz
jogurt18
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: VECTRA B 1.6, TOURAN 1.9TDI

Re: VW TOURAN 1.9 TDI - Kupiłem, ale mam problemy...

04 Mar 2012, 19:37

tempomat powinien wyłączyć się przy wciśnięciu pedału sprzęgła, hamulca, tak jest u mnie, nie wiem jak w VW
kamyl
Aktywny

Miejscowość: SR
Prawo jazdy od: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

04 Mar 2012, 22:14

Tempomat wylaczasz wciskajac obojetnie jaki pedal, jak sie ostrzejszy zakret przejedzie to sie czasami tez potrafi wylaczyc.

A tempomat mozesz tez na stale wylaczyc, a Alhambrze sie da, na przelaczniku od swiatel powinienes miec takie cos do przesuwania. Na desce rozdzielczej powinienes tez miec takie male pomaranczowe kolko sygnalizujace wlaczony tempomat.
Czimi
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Mar 2012, 17:18

Image

Image

Jest to instrukcja od VW Passata B5
olop
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006