VW TOURAN 2.0 DSG

VW TOURAN 2.0 DSG

14 Mar 2008, 10:21

Mam problem.

Jeżdżę VW TOURAN 2.0 DSG (automatyczna skrzynia biegów). Autko całkiem fajne, troche sztywne ale generalnie OK. Problem polega na głośnej pracy skrzyni biegów. Metaliczny dzwięk w trakcie pracy na postoju i wolnych obrotach (jakby ktoś gwożdzie w wiadrze przesypywał). Co to może być?. W trakcie jazdy nie ma żadnych problemów - płynna zmiana biegów, żadnego szarpania czy zgrzytania.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam
accenter
Nowicjusz

• Re: VW TOURAN 2.0 DSG

14 Mar 2008, 11:58

Jeżeli jest to automat,to jak najszybciej jedz z tym na warsztat.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: VW TOURAN 2.0 DSG

24 Mar 2008, 18:41

to moze byc kolo zamachowe w modelach od moja2003 do kwietnia2005 byly wadliwe kola zamachowe i vw wymienial je w ramach gwarancji ,ja tez mam tourana i u mnie tez slychac skrzynie tylko to jest taki bardziej szum jak by jakies lozysko szumialo
    zibi11
    Nowicjusz

Re: VW TOURAN 2.0 DSG

12 Maj 2008, 09:54

MotoAlbercik napisał(a):Jeżeli jest to automat,to jak najszybciej jedz z tym na warsztat.

Jeżdżę VW TOURAN 2.0 DSG (automatyczna skrzynia biegów). Autko całkiem fajne, troche sztywne ale generalnie OK. Problem polega na głośnej pracy skrzyni biegów. Metaliczny dzwięk w trakcie pracy na postoju i wolnych obrotach (jakby ktoś gwożdzie w wiadrze przesypywał). Co to może być?. W trakcie jazdy nie ma żadnych problemów - płynna zmiana biegów, żadnego szarpania czy zgrzytania.

Prosze o pomoc
    ------------------------------------------------------------------------------------

Ja nie mam automatu ale dźwięki te same czy wiesz coś na ten temat?

Pozdrawiam
    Paweł
    pavwel_1
    Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowe porządki w samochodzie Zimowe porządki w samochodzie
    Pierwsze opady śniegu, oblodzone ulice i chodniki oraz mroźne temperatury powinny być wyraźnym sygnałem dla kierowców, żeby przygotować samochód do zimy. Wymiana opon, sprawdzenie układu hamulcowego czy zaopatrzenie ...
    Moto Session 2016 Moto Session 2016
    Lubelskie Święto Motoryzacji to obowiązkowa pozycja w kalendarzu imprez w 2016 r. Już w weekend 7-8 maja zapraszamy na Moto Session. W tym roku na zwiedzających czekać będą wystawy nie tylko samochodów, ale także motocykli, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006