VW TOURAN 2.0 DSG

VW TOURAN 2.0 DSG

14 Mar 2008, 11:21

Mam problem.

Jeżdżę VW TOURAN 2.0 DSG (automatyczna skrzynia biegów). Autko całkiem fajne, troche sztywne ale generalnie OK. Problem polega na głośnej pracy skrzyni biegów. Metaliczny dzwięk w trakcie pracy na postoju i wolnych obrotach (jakby ktoś gwożdzie w wiadrze przesypywał). Co to może być?. W trakcie jazdy nie ma żadnych problemów - płynna zmiana biegów, żadnego szarpania czy zgrzytania.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam
accenter
Nowicjusz

• Re: VW TOURAN 2.0 DSG

14 Mar 2008, 12:58

Jeżeli jest to automat,to jak najszybciej jedz z tym na warsztat.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

Re: VW TOURAN 2.0 DSG

24 Mar 2008, 19:41

to moze byc kolo zamachowe w modelach od moja2003 do kwietnia2005 byly wadliwe kola zamachowe i vw wymienial je w ramach gwarancji ,ja tez mam tourana i u mnie tez slychac skrzynie tylko to jest taki bardziej szum jak by jakies lozysko szumialo
    zibi11
    Nowicjusz

Re: VW TOURAN 2.0 DSG

12 Maj 2008, 10:54

MotoAlbercik napisał(a):Jeżeli jest to automat,to jak najszybciej jedz z tym na warsztat.

Jeżdżę VW TOURAN 2.0 DSG (automatyczna skrzynia biegów). Autko całkiem fajne, troche sztywne ale generalnie OK. Problem polega na głośnej pracy skrzyni biegów. Metaliczny dzwięk w trakcie pracy na postoju i wolnych obrotach (jakby ktoś gwożdzie w wiadrze przesypywał). Co to może być?. W trakcie jazdy nie ma żadnych problemów - płynna zmiana biegów, żadnego szarpania czy zgrzytania.

Prosze o pomoc
    ------------------------------------------------------------------------------------

Ja nie mam automatu ale dźwięki te same czy wiesz coś na ten temat?

Pozdrawiam
    Paweł
    pavwel_1
    Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...
    Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5