VW Touran - kontrolka ESP (off)

VW Touran - kontrolka ESP (off)

07 Lis 2010, 21:16

Pomóżcie :!: Kupiłem Tourana. Świeci się kontrolka ESP (off) i nie mogę wyłączyć (działa ABS)
Komputer pokazuje błąd czujnika ciśnienia płynu hamulcowego. Byłem u elektryka, który prześwietlał przewody, z tym że trzy przewody pomiędzy czujnikiem a sterownikiem są ok a czwarty wychodzący z czujnika nie ma połączenia ze sterownikiem. Elektryk nie był zorientowany czy ten przewód ma dochodzić do sterownika (nie posiadał schematu). Podejrzewa, że do wymiany jest czujnik z pompą hamulcową. Czy wiecie może czy pomiędzy czujnikiem a sterownikiem są trzy czy cztery przewody :?: Słyszałem, że komputer może pokazywać błąd czujnika również wtedy gdy jest uszkodzony przewód, czy ktoś wie czy to prawda :?: Jeżeli może mi ktoś pomóc to będę wdzięczny, ponieważ nie będę musiał kupować czujnika z pompą hamulcową, a to jest koszt 1000 zł. :wink:
Ostatnio edytowany przez krzysiek23, 07 Lis 2010, 23:35, edytowano w sumie 1 raz
Krzysiek
krzysiek23
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa

Re: VW Touran

07 Lis 2010, 23:34

Ja mialem taki przypadek kiedys w omedze i faktycznie byl przerwany przewod przez ktory to wlasnie swiecila sie kontrolka ale nie wiem jak to jest w vw touranie
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny

Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy od: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Szukam nowego
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi
    Na wystawie "Dynamic Sculptures – tradycja sportowego ducha i elegancji w Audi", Audi museum mobile prezentuje dwanaście samochodów typu coupé, wyprodukowanych od lat trzydziestych ubiegłego wieku, aż ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Suzuki GSX-R, start
      X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
      Fiat Albea
      Opel GTC Concept 2013 16
      Car audio, video 2007