VW Touran - kontrolka ESP (off)

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

VW Touran - kontrolka ESP (off)

Post» 07 Lis 2010, 20:16

Pomóżcie :!: Kupiłem Tourana. Świeci się kontrolka ESP (off) i nie mogę wyłączyć (działa ABS)
Komputer pokazuje błąd czujnika ciśnienia płynu hamulcowego. Byłem u elektryka, który prześwietlał przewody, z tym że trzy przewody pomiędzy czujnikiem a sterownikiem są ok a czwarty wychodzący z czujnika nie ma połączenia ze sterownikiem. Elektryk nie był zorientowany czy ten przewód ma dochodzić do sterownika (nie posiadał schematu). Podejrzewa, że do wymiany jest czujnik z pompą hamulcową. Czy wiecie może czy pomiędzy czujnikiem a sterownikiem są trzy czy cztery przewody :?: Słyszałem, że komputer może pokazywać błąd czujnika również wtedy gdy jest uszkodzony przewód, czy ktoś wie czy to prawda :?: Jeżeli może mi ktoś pomóc to będę wdzięczny, ponieważ nie będę musiał kupować czujnika z pompą hamulcową, a to jest koszt 1000 zł. :wink:
Ostatnio edytowany przez krzysiek23, 07 Lis 2010, 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Krzysiek
krzysiek23
Nowicjusz

Miejscowość: Częstochowa
Interesujące?
1

Re: VW Touran

Post» 07 Lis 2010, 22:34

Ja mialem taki przypadek kiedys w omedze i faktycznie byl przerwany przewod przez ktory to wlasnie swiecila sie kontrolka ale nie wiem jak to jest w vw touranie
<ZABRZAN>
Ciało rzucone na łoże traci na oporze :)
zabrzan13
Aktywny

Miejscowość: Jelenia Góra
Prawo jazdy od: 11 02 2007
Przebieg/rok: 30tyś. km
Auto: Szukam nowego
Interesujące?
1

• Galeria motoryzacyjna
    Toyota Auris
    Samochody na targach, Subaru, Mazda, Hyundai, Mitsubishi, Ford
    Modyfikacja wizualna - BMW 3