VW Touran - zapytanie?

24 Lip 2007, 08:34

posiadm vw touran 1,9 tdi ze skrzynią dsg.samochód był sprowadzony.w trakcie rutynowych kontroli okazało się że pojazd posiada system webasto.niestety nie wiem w jaki sposób on u mnie działa i jak go można uruchomić.nie mam pilota ani żadnych dodatkowych urządzeń.proszę o poradę :roll:
jurkiel5
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 14 Mar 2008, 10:16

    Witam serdecznie,

    To webasto jest tylko do podgrzewania silnika przy temperaturze poniżej 4,5 stopni c. Działa automatycznie i jest bezobsługowe. Ja mam to samo też się nad tym zastanawiałem i taka odpowiedż dostałem w serwisie VW. Wiec tu nie bedzie ciepełka w kabinie ani grzania postojowego.
    accenter
    Nowicjusz
     
    Posty: 3

    14 Mar 2008, 11:57

    Dokładnie tak jak pisze kolega.Jest to tylko ogrzewanie silnika i włącza się autoimatycznie w temperaturze otoczenia 5 stopni.W niektórych VW ogrzewanie to włącza się przyciskiem przy lusterku na przedniej szybie(np.Sharan).Jeżeli chcesz przerobić,żeby rano w środku było ciepło,to musisz naszykować około 2000 PLN-ów.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
      Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...
      Model AA – pierwszy samochód Toyoty powstał 85 lat temu
      Toyota AA, pierwszy model w historii największej japońskiej marki, jest starsza od samej firmy. Dokładnie o rok starsza. Kiichirō Toyoda uruchomił linię produkcyjną swojego pierwszego samochodu dokładnie w kwietniu 1936 roku. ...