W jaki sposób uskrzydlić diesla?

22 Kwi 2017, 07:22

Zastosowałem podpałkę do grilla płynną z zagęszczaczem, wlałem do zbiornika w proporcji 1.5l na 65 l ON, efekt jest niesamowity, silnik ciszej chodzi, jest zdecydowanie bardziej elastyczny, natychmiast wkręca się w obroty, zdecydowanie auto lepiej przyspiesza. Silnikowi nic złego nie może się stać, gdyż podpałka zawiera zagęszczacz, który się spala, układ oczyszczania spalin też nie dostanie w kość gdyż on spala się bezwonnie. Polecam.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

24 Kwi 2017, 19:28

Do jakiego silnika zastosowałeś eksperymentalnie tą podpałkę do grila :?:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Kwi 2017, 02:33

W 210 2.2d,dolewam jeszcze mixol 1:50 ,podpalka kosztuje 7zl litr,zmienia zupelnie poza tym tembr pracy silnika.Wczoraj kupilem podpalke bez zageszczacza,dolalem do niej mixolu,podpalka jest na bazie weglowodorow,mixol zmieszal sie z nia natychmiast.Pomimo tego,ze tankuje tylko paliwa premium nie bylem zadowolony ,teraz silnik mi chodzi tak jakbym zalozyl turbine,temp.silnika bez zmian
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

25 Kwi 2017, 08:55

PhantomASA1 napisał(a):dolewam jeszcze mixol 1:50
Czy to nie za duża proporcja? Czytałem na niemieckich forach gdzie robili jakieś testy i że bezpiecznie jest dodawać 1:250 czyli 250ml na 50 litrów oleju napędowego. Pisali tam że przy większych ilościach znacznie spada liczba cetanowa ON, a tym samym zdolność paliwa do samozapłonu.

Do nowszych silników polecali też zamiast mixolu olej Liqui Moly o symbolu 1052.

Przypuszczam że jak bym miał diesla to również bym dolewał takiego oleju. Wszystko przez to zmniejszanie zawartości siarki w która jak wiadomo poza działaniami destrukcyjnymi czyli podwyższonymi działaniami korozyjnymi miała też korzystne działania i polepszała własności smarujące.

W tym przypadku są chyba same zalety oczywiście jak nie przesadzimy z ilością dolewanego oleju, a jedyną wadą to może być dodatkowy koszt i samo pamiętanie o dolaniu do przed tankowaniem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Kwi 2017, 13:19

Tak,tak,do nowoczesnych silnikowi common rail mozna dodawac ok 250ml na 100l paliwa.Ja wlalem dwa litry na 50l I co?Nawet klebuszka dymu,ani podczas rozruchu ani podczas jazdy.Najlepszy jest mineralny bez barwnikow.Silnik pracuje bardziej miekko I ciszej a podpalka ,coz ,testuje ja na swoim aucie,rewelka:-)Miesiac juz jezdze dolewajac I Miesiac sie ciesze ,ze sprobowalem:-)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Kwi 2017, 03:04

To prawda,ze dawniej ON zawieralo diaries,dlatego silniki np.Mercedesow w dieslu osiagaly gigantyczne przebiegi,teraz mozna kupic dodatki polepszajace smarnosc ON,mixol zawiera dodatki rozpuszczajace nagary,oczywiscie,ze po dolaniu zmniejsza sie war-torn cetanowa ON,podpalka to niweluje,posiada niska temp zaplonu,zapala sie natychmiast po przylozeniu otwartego ognia ale nie wybucha jak benzyna.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Kwi 2017, 03:05

Siarke
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Kwi 2017, 14:09

Cześć prezesie. Dałbyś jakieś foto jaka to ma być podpałka ta bez zagęszczacza (już leję olej 2T w proporcji 250 ml na 60 litrów), bo może są różne podpałki i żeby złej nie kupić. Dzięki !
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

28 Kwi 2017, 15:20

Dzisiaj kupilem pol litra zelowe bardzo gestej,cos ponad 3 zl,byla tez zelowa zielona ponad 6zl w Centrum zdziwilem sie ,ze po wlaniu do sloika juz zrobila sie rzadsza,poszla do zbiornika,wiec mozesz Anjin smialo wlewac zelowa biala,lub z zageszczaczem tez biala,jesli dolewasz oleju 2T to rowniez mozesz stosowac rzadka,klekot silnika znika:-) I zaczyna rwac do przodu.Nie jestem w stanie ocenic spalania w porownaniu z samym ON,ale moj grzmot wazacy z pelnym zbiornikiem i ze mna 1600kg spala na miejscu 7l,jezdzac bez przerwy na niedogrzanym silniku
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Kwi 2017, 15:25

No dobra, ale jak możesz tom daj zdjęcie albo producenta tej podpałki, która twoim zdaniem dała najlepszy rezultat. Pytam, bo dziś patrzyłem na karty charakterystyk różnych podpałek i mają one w sobie bardzo różne składniki począwszy od benzyny cięzkiej kończywszy na propanie. Dlatego mnie interesuje producent.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

28 Kwi 2017, 15:30

Ok,jutro,mam butelki w bagazniku a auto stoi przy nowym domu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Kwi 2017, 15:32

SUPER ! A napisz jeszcze - zaczął ciszej chodzić i lepiej przyspieszać ? Na prawdę jest tak duża róznica ?
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

28 Kwi 2017, 15:40

Roznica jest kolosalna,w wolnossacym dieslu odczuwam to.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Kwi 2017, 15:42

To i ja sprawdzę i dam znać co wyszło, tylko podaj łaskawie namiary konkretne na odpowiedni produkt. Pozdro
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

29 Kwi 2017, 12:21

Dancoal,dwie wersje,z zageszczaczem plynna oraz zelowa,ta pierwsza zwawiej sie zapala.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)