W jakiej firmie zakupić AC

16 Lut 2016, 14:49

qufis napisał(a):Ej Ej właśnie szukam sobie jakiegoś w miarę sprawdzonego ubezpieczyciela żeby zakupić OC do mojego nowego autka ale szczerze mówiąc zaczynam się już gubić. OC to proponują wszyscy żebym szukał najtańsze bo to i tak idzie tylko w kierunku osoby którą ja poszkoduję ale ja chciałbym także wziąć AC ewentualnie NNW i ubezpieczyć oddzielnie szyby bo wiem że jest taka opcja. I stąd moje pytanie jak to powinno wyglądać cenowo? I którzy ubezpieczyciele aktualnie są najpewniejsi jeśli chodzi o wypłacalność takich odszkodowań??

Hej,
Cały dylemat nie powinien się rozbijać o to u jakiego ubezpieczyciela tylko na jakich warunkach i w jakiej cenie wykupić AC :)
Co do OC to tak jak napisałeś najważniejsza jest cena, bo odszkodowanie i tak dostaje osoba przez Ciebie poszkodowana, a nie Ty i do tego w każdej firmie OC ma dokładnie taki sam zakres. Jedyna różnica jaka się pojawia to dodatki typu ubezpieczenie NNW, assistance, BLS, ubezpieczenie opon/szyb.

Co do AC to idealny pakiet powinien nie posiadać udziałów własnych i franszyz, nie posiadać amortyzacji części, być w wariancie serwisowym ASO (ale to tylko dla nowych aut, dla starszych warsztat partnerski). Jeśli ktoś nie chce wydać kilka tys. zł na AC trzeba znaleźć rozsądny kompromis.

Ceny nawet pi razy drzwi nie ma sensu podawać, bo dla każdego kierowcy będzie inna i rozpiętości mogą być nawet rzędu kilku tysięcy złotych.

Dlatego zachęcamy żebyś skorzystał z naszej porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych, a następnie przesłał link do wyników w wiadomości prywatnej, wtedy sprawdzimy czy nie ma błędów, oraz jaki pakiet byłby najlepszy w relacji jakość/cena, a jak dobrze pójdzie to możemy dodatkowo ogarnąć zniżkę dla forumowicza 8)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

18 Lut 2016, 10:13

Znaczy jeśli chodzi o porównywarki to rzeczywiście uważam je za dobre narzędzie do tego żeby wyrobić sobie opinię o tym jak teraz wszystko na rynku stoi cenowo. Znajomy wczoraj podrzucił mi link do Rankomatu i już sobie coś niecoś popatrzyłem ale jak już mówiłem to jest dobra porównywarka żeby zbudować sobie opinię i wstępny research zrobić jeśli chodzi o ceny. Tak też mogę sobie kliknąć prośbę o kontakt od ubezpieczyciela i pewnie nawet ugadać się na dodatkowe jakieś dodatki i zniżki problem polega na tym że chciałbym się najbardziej dowiedzieć gdzie mogę uderzać a gdzie byście mi na przykład z doświadczenia swojego odradzali. Na ten przykład do mojego auta pokazuje mi że najtaniej byłoby w jednym z TUWów ale ja nie chcę mieć z nimi do czynienia nic od czasu kiedy miałem stłuczkę z jednym ubezpieczonym u nich... takie mi problemy robili że ostatecznie wolałbym chyba już sam sobie te szkody pokryć bo gra nie była warta świeczki...
qufis
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Auto: ford

22 Lut 2016, 16:00

qufis jak chcesz samo OC to nie masz co się przejmować tym że w tuwach bierzesz... to w razie wypadku nie ty a ten co mu będą mieli wypłacać za ciebie kasę będzie się z nimi bujał ]:->
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

23 Lut 2016, 12:00

Jest tyle agencji ubezpieczeniowych że wybór jest ogromny, musisz pochodzić zapoznać się z ofertą jaką maja Ci do zaproponowania. A jeśli już wcześniej miałeś dobrego ubezpieczyciele to pozostań przy nim
AdamskiJan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 25 02 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam

25 Lut 2016, 12:58

Wybór jest naprawdę spory i wiele firm oferuje naprawdę dobre warunki.
Warto też wiedzieć, że korzystając z takich portali możemy mieć dobre ubezpieczenie. Zaproponują nam spośród kilkudziesięciu fim biorących udział w projekcie.
Ale równocześnie pomożemy wybranej przez siebie organizacji charytatywnej, społecznej, pozarządowej czy sportowej.
Portale są pośrednikami pomiędzy ubezpieczycielami, a ubezpieczonymi.
spokes
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: opel astra
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lut 2016, 11:47

No własnie problem polega na tym że jest tak wiele firm. Są firmy które mają dobre oferty a są takie co mają badziewne i powoli się w tym wszystkim gubię. Liczyłem na to że mi coś poradzicie z doświadczenia gdzie próbować iść a gdzie nie... Jak sobie to do tego rankomatu wrzuciłem to mam całkiem spoko opinię o stawkach jakie teraz panują na rynku ale nie chciałbym się naciąć że kupię coś w miarę taniego i przystępnego a potem się okaże że wziąłem kota w worku i będzie lipa...
qufis
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Auto: ford
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 - dane techniczne i wyposażenie
    Silnik nowego Audi S3 Nowo zbudowana jednostka napędowa 2.0 TFSI o mocy 221 kW (300 KM) i momencie obrotowym 380 Nm Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy , zużycie benzyny: 6,9 litra na 100 km (z przekładnią S tronic)Sportowy ...
    Dacia Jogger Extreme - terenowa w każdym calu
    W ramach debiutu rynkowego modelu Dacia wprowadzi do sprzedaży limitowaną serię Jogger Extreme o wyraźnie zaakcentowanych cechach auta terenowego. Będzie dostępna w pięciu kolorach nadwozia: Czarna Perła, Szary Comète, ...

26 Lut 2016, 16:23

qufis Nie ma co zbytnio tracić na to czasu i pieniędzy (dojazdy) żeby pytać wszędzie o oferty :) Po to właśnie masz porównywarki, wbij do nas w wolnej chwili, zrób kalkulację i prześlij link do wyników na PW. Sprawdzimy jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza, a jeśli będziesz chciał się czegoś dopytać o ubezpieczenie zadzwonimy i doradca wszystko wyjaśni (dowiesz się tego samego co u agenta stacjonarnego, a prawie na pewno nawet i dużo więcej, bo nam się nie spieszy i wyjaśnimy po kolei co trzeba klientowi :) ). Co do zakupu forumowiczom oferujemy dodatkowe zniżki na zakup ubezpieczenia, więc ciężko będzie znaleźć lepszą ofertę :naughty:
Także zapraszam na mFind.pl :)

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

29 Lut 2016, 09:29

W zasadzie w każdej porównywarce masz możliwość skontaktowania się z agentem który pomoże ci wybrać odpowiednie opcje pod twoją konkretną sprawę. Nie musisz nigdzie jeździć po prostu kliknij sobie żeby się z tobą skontaktowali i tam pomogą ci wszystko powybierać. W tym twoim rankomacie co o nim powiedziałeś też tak masz. Jak ci się nie chce zasuwać osobiście to zaznacz tam sobie i do ciebie zadzwonią.
Marconi
Początkujący
 
Posty: 122
Prawo jazdy: 16 09 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Kia Sportage
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

01 Mar 2016, 10:15

Mlehe... rzeczywiście wygodna opcja ^.^ No dobra coś sobie podziałałem z tymi porównywarkami i się do mnie z rankomatu odezwali i nawet udało mi się zejść delikatnie z ceny jak pogadałem więc jestem zadowolony ^.^ dzisiaj jadę podpisać. Dzieki za podpowiedzi ;)
qufis
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Auto: ford

02 Mar 2016, 13:05

zawsze warto porównać oferty i to co ubezpieczyciele maja do zaoferowania.
Sam musisz zdecydować co dla Ciebie będzie najlepsze
AdamskiJan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 25 02 1996
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam

05 Kwi 2016, 12:14

Jeśli jesteś z Poznania, mogę polecić sprawdzonego przeze mnie ubezpieczyciela: [reklama]
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 06 Kwi 2016, 15:03, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
MarekGz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: Nie mam

05 Kwi 2016, 14:57

Z tego, co ja się orientuję, najlepsze są AXA, Liberty, PZU, Link4.
Ale to się mogło zmienić, bo ja szukałem kilka lat temu ;)

W necie warto poszukać list najlepszych ubezpieczycieli, jestem pewien, że wciąż takie robią.
Poza tym dużo dają porównywarki cen albo zwyczajne kalkulatory cenowe, które są dostępne dla AC prawie na każdej stronie internetowej ubezpieczyciela.
Dzwonić to się dzwoniło jak nie było tylu usług dostepnych w necie, teraz to tylko się kasę z konta straci :D
krotleo
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 06 04 2008
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.6 TSI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Maj 2016, 13:18

Każdy będzie polecał tę firmę w której aktualnie posiada wykupione AC i odradzał tę, która z jakichkolwiek względów mu będzie nie pasowała. I to dobrze, bo mozna poznać wiele opinii :-)
Moi rodzice mają wykupione AC w Libery i ... w sumie tyle. Nie mieli żadnej szkody, więc kłopotów też nie. Polecam się zapoznać z różnymi opcjami
Patryczek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam

09 Maj 2016, 08:13

Polecam się zapoznać z różnymi opcjami


No właśnie, przy zakupie AC to jest właśnie podstawa. Tak jak jeszcze przy OC można powiedzieć, że najlepsze to to, które jest najtańsze (bo zakres prawny jest taki sam), to w przypadku AC warunki są bardzo różne. I dla każdej osoby nieco inne warunki będą tymi "najlepszymi", każdy na własną rękę musi określić, jaki stosunek zakresu ochrony i ceny mu odpowiada. Na [link do Ubea wygasł] trzeba więc poświęcić chwilę i zaznajomić się z OWU. Podjęcie decyzji będzie szybsze, jeśli skorzysta się z porównywarki ubezpieczeń - wtedy wszystko mamy w jednym miejscu i możemy szybko przekonać się, jak wypadają poszczególne propozycje.
Ubea
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna

26 Cze 2016, 22:51

Sprawdź sobie jeszcze w compensa. Dla mnie są bezkonkurencyjni, albo ja mam takiego dobrego agenta, który daje mi zniżki, a przy tym jest bardzo fachowy, a nie jakieś naciąganie.
dorian
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Audi A4