Warszawa - Radom - Kraków - Zakopane

Warszawa - Radom - Kraków - Zakopane

16 Gru 2009, 16:47

Witam,
mam taką zagwozdkę: czy droga z Warszawy do Zakopanego jest w większości dwupasmowa, czy jednopasmowa? Wiem że do Radomia jest dwupasmowa, ale jak potem? Może głupio brzmi to pytanie, ale problem w tym, że prawo jazdy mam dopiero od 3 lat, a tamtą trasę nie jechałem jeszcze nigdy (w góry zawsze katowicką przez Częstochowę więc tylko ją znam), a na sylwestra jedziemy ze znajomymi do Zakopca i się zastanawiam czy lepiej katowicką, potem A4 do Krakowa i potem zakopianką, czy od razu walić krótszą trasą przez Radom do Krakowa. Ponieważ jadę w 5 osób + bagaże + bagażnik dachowy wolałbym uniknąć wyprzedzania na jednopasmowej drodze by uniknąć zbędnej walki z TIRami i starszymi panami pędzącymi 70km/h w skorodowanych Polonezach...

sprawdzałem na Google Earth, ale zdjęcia satelitarne tam dostępne są już dosyć stare, może coś się zmieniło?
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

Re: Warszawa - Radom - Kraków - Zakopane

16 Gru 2009, 18:00

Szczerze powiedziawszy,to A4 odradzam - często dzieją się tam rózne protesty,blokady bramek itd.Nie wiadomo,na co trafisz.No i A4 jest dość droga,bo musisz zapłacić 32 zł(2x po 16 zł).PPoza tym nadkładasz drogi.
A jak wygląda droga(czy jest jedno czy dwu pasowa,to możesz sprawdzić na mapa.szukacz.pl - mapa jest zaktualizowana(sprawdzałem - jakiś miesiąc temu został oddany nowy węzeł w Katowicach na A4 i jest on już naniesiony,więc mapa jest zaktualizowana.Możesz sobie przełączyć nawet na obraz z satelity i przybliżyć do 0,75m.Widać dokładnie gdzie droga jest jedno,a gdzie dwu pasowa.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Warszawa - Radom - Kraków - Zakopane

17 Gru 2009, 19:04

ACSznycel napisał(a):czy droga z Warszawy do Zakopanego jest w większości dwupasmowa, czy jednopasmowa? Wiem że do Radomia jest dwupasmowa, ale jak potem?

Potem jest jedno pasmowa + szersze pobocze na większej długości tej trasy.
A z Radomia do W-wy jest całkiem ładny odcinek zresztą chyba w tym roku był oddany w całości jako dwupasmówka :)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...
    Volkswagen Golf Alltrack (2015) Volkswagen Golf Alltrack (2015)
    Volkswagen przedstawił nam nowy model Golfa w opcji terenowej, z dopiskiem Alltrack. Po wypuszczeniu na rynek Passata Alltrack, inżynierowie Volkswagena postanowili dalej iść w tym kierunku. Nowy Golf, wyglądający jak wyżej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Moto Piknik Tychy 2007
      Summer Cars Party 2009
      Nissan, offroad, tył