Warszawa - sprawdzenie Voyagera przed zakupem

Warszawa - sprawdzenie Voyagera przed zakupem

27 Gru 2014, 00:45

Witam. Przymierzam się do zakupu używanego auta z automatyczną skrzynią biegów (Chrysler Grand Voyager 3.3 benzyna, rocznik 2003). Niestety wcześniej nie jeździłem autami z automatem. Czy możecie mi polecić jakiś warsztat w Warszawie, w którym sprawdzę (solidnie i ekonomicznie) interesujące mnie auto? Ewentualnie jak mam dokonać oceny skrzyni sam na oględzinach i jeździe próbnej. Dziękuję z góry :D
tommytomczyk
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-1992
Auto: Toyota Corolla
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Warszawa - sprawdzenie Voyagera przed zakupem

30 Gru 2014, 13:40

tommytomczyk napisał(a):Ewentualnie jak mam dokonać oceny skrzyni sam na oględzinach i jeździe próbnej.

Skrzynia automatyczna powinna pracować płynnie zmieniając biegi, możesz jechać delikatnie przyspieszając i sprawdzać jak sobie radzi ze zmianą. Następnie jedziesz ok. np. 70km/h lub więcej tak żeby zapięty był już najwyższy bieg i wtedy wciskasz mocniej gaz żeby wymusić redukcję na skrzyni i tak samo czujesz jak ona przechodzi. Jeżeli jest wszystko ok to nie powinno być żadnych szarpnięć. Skrzynia jest w tym samochodzie czterobiegowa.

Co do ogólnego stanu to najlepiej serwis Chryslera. Jest też pod Warszawą w Nadarzynie jakiś warsztat który specjalizuje się w tych autach i myślę że sprawdzenie u nich też może być dobrą opcją.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...
    Volkswagen Tiguan GTE Active Concept Volkswagen Tiguan GTE Active Concept
    Stany Zjednoczone są największym rynkiem SUV-ów na świecie. Auta te, odznaczające się wszechstronnym zastosowaniem, bardzo dobrze pasują do amerykańskiego stylu życia. Podczas North American International Auto Show ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Jaguar F-type R, tył
      Grand Turismo Polonia 2008
      Volkswagen Beetle Cabriolet, wnętrze
      MTL - Autosalon