Ważność OC, opłata

Ważność OC, opłata

25 Cze 2014, 13:19

Witam,

1) po zakupieniu auta z komisu firma chciała przepisać OC z komisu na mnie, zgodziłem się, po zobaczeniu innych, o wiele tanszych ofert wysłałem im w tym samym dniu wypowiedzenie tego OC, odp od wczoraj nadal nie otrzymałem ani tel ani na email wiec pewnie będą mnie kasowali za nadal aktywne OC?... :angry:

2) dziś przystąpiłem do innej ubezpieczalni, tylko, że tam dopiero po opłaceniu całego OC otrzymam papiery na email co do ubezpieczenia pojazdu, bez żadnego, wstepnego 30-dniowego jak to w tej starej firmie mi wysłano.. więc jeśli umowa/ochrona zaczyna się od jutra, na rok, i jutro nie zapłacę jeszcze tej kwoty to ubezpieczenie jest ważne czy też nie? bo nie wiem czy mogę wyjechać jutro w ogóle autem z domu... :unsure:
PogonFan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 19
Rejestracja: 25 Cze 2014, 13:10
Auto: BMW E36
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Ważność OC, opłata

26 Cze 2014, 23:14

PogonFan napisał(a):po zakupieniu auta z komisu firma chciała przepisać OC z komisu na mnie

Żadna firma nie przepisuje OC na innego właściciela - ty kupujesz auto z ważnym lub nie ważnym ubezpieczeniem. Jak kupujesz z ważnyym OC, to ty decydujesz, czy zostajesz w tej firmie ubezpieczenuiowej, czy rezygnujesz. I tylko ty ( a nie firma ) możesz o tym zdecydować. I tylko ty możesz przepisać ubezpieczenie na siebie - spisujesz aneks do ubezpieczenia i podajesz swoje dane.
PogonFan napisał(a):po zobaczeniu innych, o wiele tanszych ofert wysłałem im w tym samym dniu wypowiedzenie tego OC, odp od wczoraj nadal nie otrzymałem ani tel ani na email wiec pewnie będą mnie kasowali za nadal aktywne OC?...

Jeżeli wysłałeś wypowiedzenie to jest ono ważne z datą stempla pocztowego albo z datą wysłania faksu/meila. Nie musisz mieć żadnego potwierdzenia od ubezpieczyciela. Ważne, że masz potwierdzenie wysłania wypowiedzenia.
PogonFan napisał(a): dziś przystąpiłem do innej ubezpieczalni, tylko, że tam dopiero po opłaceniu całego OC otrzymam papiery na email co do ubezpieczenia pojazdu, bez żadnego, wstepnego 30-dniowego jak to w tej starej firmie mi wysłano..

Jeżeli zawarłeś umowę ubezpieczenia, to ubezpieczyciel powinien ci na maila przysłać 30 dnowe potwierdzenie, które możesz sobie wydrukować i z którym możesz jeździć. A w ciągu tych 30 dni musisz dostać papierową formę ubezpieczenia pocztą. Nie pamietam teraz w ciągu ilu dni musisz zapłacić za ubezpieczenie. Ale potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia powinni ci na maila wysłać, bo przecież musisz mieć takie potwierdzenie podczas kontroli. Zadzwoń raz jeszcze i poproś o potwierdzenie zawarcia umowy OC.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13372
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort Przyciemniane szyby w samochodzie - przepisy i normy, a komfort
  Kierowcy często poszukują rozwiązań, które zwiększą komfort użytkowania samochodu. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz możliwości, pozwalających na modyfikację samochodu. Jedną z możliwości, po którą sięgają ...
  Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
  Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti