Wciskanie sprzęgła - opór i skrzypienie (rozgrzany silnik)

Wciskanie sprzęgła - opór i skrzypienie (rozgrzany silnik)

26 Mar 2015, 09:30

Witam, tydzień temu wymieniłem sprzęgło.

Wszystko było OK. Jednak od wczoraj po kilkunastominutowej jeździe czasami przy wciskaniu pędału sprzęgła czuje jakby opór i lekkie skrzypienie (jakby coś tam szorowało) - dzieje się to tylko przy włączaniu jedynki, przy zmianie wyższych biegów jest OK. Jak jest silnik zimny jest wszystko OK. Dźwięk i opór jest ewidentnie zlokalizowany jakby tuż pod pedałem.

Przesmarowałem WD-40 wszystkie elementy dostępne przy pedałach, ale nadal jest problem.

Co sugerujecie? Dzięki z góry!
And1Player
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Wciskanie sprzęgła - opór i skrzypienie (rozgrzany silnik)

05 Kwi 2015, 20:15

A łapa sprzęgła była smarowana ? Warto to zrobić np. białym smarem.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...
    Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny Lexus LS XF50 piątej generacji - kolejne wcielenie flagowej limuzyny
    Podczas targów North American International Auto Show, na których miała miejsce światowa premiera Lexusa LS piątej generacji, jego twórcy, główny inżynier Toshio Asahi i szef projektantów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Ford Mondeo Hybrid
      Skoda Superb
      Men's Day 2010
      Targi AutoSalon, bass i tuning