Własne autko Octavia I vs Astra Ii

Re: Własne autko Octavia I vs Astra Ii

29 Lis 2016, 16:45

1.Jakiś szrot musi być,ostatnio sam ją wrzucałem na forum i tyle wyświetleń i nikt jej nie kupił?
2.Jaka specjalna wersja? Dokładki rodem z allegro..
3.9lat w jednch rękach i ładnie wygląda,obejrzałbym.
4.Cały przód w innym odcieniu i lewy tył też jakiś odcieniowy do tego śmieszna cena.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

29 Lis 2016, 21:26

Dzięki za opinie. Co prawda najbardziej widzi mi się Octavia, ale w wolnej chwili podjadę obejrzeć Astrę. A jak nie to będę polował na 1.8 lub 2.0 Octavie :)
brt0555
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 1993
Auto: Nie mam

17 Gru 2016, 20:41

Panowie dalej szukam, co sądzicie o:
1. [link wygasł] ten mi się bardzo podoba ale obawiam się szkód narobionych przez gwint i te dystanse, niby ma dobre amortyzatory, ale ciekawe jak z resztą zawieszenia.
2. [link wygasł]
3. [link wygasł]
4. [link wygasł]
5. [link wygasł]
6. [link wygasł]

Co sądzicie ?
Ostatnio edytowany przez brt0555, 18 Gru 2016, 13:27, edytowano w sumie 1 raz
brt0555
Początkujący

18 Gru 2016, 11:48

Nikt nic ?
brt0555
Początkujący

18 Gru 2016, 15:05

1. Nie wygląda źle ale czy naprawdę chcesz wywalić 10k na szesnastoletniego golfa z takim silnikiem? IMO bardzo głupia opcja
2. Jeździłeś kiedyś astrą g? To samo co w golfie, cena. Rozumiem, że stan jest dobry, że silnik fajny i fajne wyposażenie ale to nadal jest astra. Plastikowa i odpychająca w środku. Jeśli chcesz to obejrzyj, już lepsza niż golf
3. jw.
4. Nieaktualne
5. Najlepsza opcja z tego co wrzuciłeś
6. Po tych "poprawkach" lakierniczych to już każdy element na aucie będzie chyba w innym odcieniu

Poszukaj sobie jakiegoś civica vii
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Auto: xxx

18 Gru 2016, 15:21

Podpytałem jakiegoś człowieka z osiedla, bo ma astre II 1.6 8v na sprzedaż. Ma najechane 320 tys. dwuletnią instalację gazową, wymieniony rozrząd, klocki, olej 5 tys temu, lakierniczo ma rysy parkingowe na przodzie, ale tak to bardzo zadbana. Dwa komplety opon (roczne zimówki) i letnie nowe. Chce za nią 8k, ale myślę, że za 7500 by poszła. Przejechałem się nią w 3 osoby i na moje potrzeby jest wystarczająca do miasta. Wyposażenie fajne (8 poduszek, klimatronic, sterowanie w kierownicy, el. szyby). Co sądzicie? Zdjęć nie mam, bo jeszcze nie jest wystawiona. Rocznik 2001. Sprzedaje bo urodziło się dziecko i już ma Zafire pod blokiem,a ta stoi.

Chyba ją wezmę, bo patrząc w promieniu 150km nie widziałem Golfa czy Astry w takim stanie z rąk prywatnych.

Co do tego czy chcę Astrę, to myślę, że tak. To moje pierwsze własne auto, a tanie naprawy i prosty silnik są dla mnie na plus. Wolę astrę niż Civica czy Almere, bo po prostu nie widzą mi się te samochody. Teraz potrzebuję ekonomicznego samochodu na 3-4 lata maks, więc nie wnikam w to czy to będzie Golf, Astra, Fabia czy cokolwiek innego (z vagów czy francuzów). Widocznie nie jestem wymagający skoro jest mi wygodnie w Fabii 1.9 TDI, a wszyscy mówią że to taczka :) Może to przez to, że nie jechałem nigdy limuzyną, więc nie mam porównania, ale w tym budżecie nie oczekuję po prostu cudów i wolę kupić Astrę za te 8k, niż coś nowszego co będzie wymagało sporo dołożenia.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany przez brt0555, 18 Gru 2016, 15:37, edytowano w sumie 1 raz
brt0555
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

• Re: Własne autko Octavia I vs Astra Ii

18 Gru 2016, 15:35

Spoko, to Twoja kasa i Twój wybór

8 poduszek

Trochę dziwne, bo było max. 6 :naughty: Czołowe (w standardzie), boczne (w standardzie na niektóre rynki) i kurtyny jako opcja
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

18 Gru 2016, 15:51

Hmh, to musiałem źle policzyć :)

Po prostu chciałem abyście ocenili samą ofertę. Bo wydaje mi się, że lepiej kupić Astrę w miarę pewną niż Golfa czy Civica od handlarza, byleby by był inny znaczek.

Do końca roku będę jeździł oglądał, a w styczniu podejmę decyzję.

Pozdrawiam!
    brt0555
    Początkujący

18 Gru 2016, 16:12

A ja w przeciwieństwie do Invi, w życiu bym nie zainteresował się golfem nr 5...
    7 tys za 18 letniego Golfa z 1,6 w 3 drzwiach z korbkami? :D + stalówki?
    Tego się potem nie sprzeda a poza tym za tę cenę to można szukać Audi A3 98 podejrzewam z 1,8 pod maską. Z resztą ten Golf długo w jednych rękach ale zbyt na zadbanego nie wygląda niestety.

Szukaj co będzie w dobrym stanie bo Astra też może być zajechana.

Natomiast jak szukasz aut to patrz ogólnie na większość wyposażeń bo taki Golf bez 5 drzwi o ile to nie jakieś topowe VR6 albo mocny diesel to chyba dzisiaj już nieopłacalny zakup :wink:
    Pionek
    Początkujący

Auto: Honda Accord

18 Gru 2016, 16:30

Nigdzie nie napisałem, że jest warty "zainteresowania"
    Po czym wnosisz, że jest zaniedbany?
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

18 Gru 2016, 17:19

Napisałeś że najlepsza oferta, wg mnie najgorsza jak już.
    A ponadto wystarczy spojrzeć na wnętrze, wymęczony i zabrudzony jakby tam 5 Ukraińców codziennie do roboty jeździło na budowę.
    Pionek
    Początkujący

Auto: Honda Accord

19 Gru 2016, 12:05

Bo to VW a tam jakość wykończenia nigdy nie była dobra.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

21 Gru 2016, 19:33

Niestety zakup Astry jednak się nie udał, dlatego szukam dalej. Ciężko coś w łódzkim coś znaleźć, patrzyłem nawet ciut dalej ale nic takiego nie ma żeby warto było pojechać.

Nawet po klubach typu vw, a3, a40 , astra g, skoda zacząłem patrzyć ale też posucha.
    brt0555
    Początkujący

22 Gru 2016, 12:07

[link wygasł] - silnik bez szału ale do spokojnej jazdy wystarczy tylko cena trochę przesadzona.
    [link wygasł] - jak wyżej.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Gru 2016, 21:27

Dzięki za linki, jednak ceny tych aut w porównaniu do zagazowanej Astry z fajnym wyposażeniem i stanem (8 tys.) to jakaś tragedia. Ta 3-drzwiowa fajna ale już poszła. Co prawda wolę 5 drzwiowy samochód ale w ostateczności jestem w stanie taką kupić. Nie śpieszy mi się, ale patrzę codziennie na olx, allegro, otomoto i niestety posucha.
    brt0555
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Kia pro cee’d GT, tył
      Honda S2000, 1-8 mili, start
      Whippet Overland
      komóra fotki 009