Woda w chłodnicy

17 Wrz 2014, 13:19

Witam. Ostatnio wracając od rodzinki zaczął przegrzewać mi się silnik. Okazało się że skończył się płyn chłodniczy, którego dawno nie sprawdzałem- mój błąd. Z racji tego że do najbliższej stacji było kilkadziesiąt kilometrów wlałem butelkę wody, tak że sięga teraz trochę powyżej minimalnego poziomu. Czy mogę teraz bez obaw wlać płyn by ciecze się wymieszały, czy zrobić coś innego? Proszę o radę
GuyFawkes
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: VW Golf III

17 Wrz 2014, 19:49

jeśli dawno nie wymieniałeś płynu chłodniczego to może warto wymienić
jeśli nie chcesz to dolej odrobinę koncentratu (max tyle co wlałeś wody, no i koncentrat powinien być mieszalny z Twoim płynem)
warto by popatrzeć gdzie ucieka Ci płyn, pewnie gdzieś na połączeniu węży, poznasz po białym nalocie ;)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
    To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...
    Rozgrzany asfalt może być niebezpieczny!
    Letnie upały są nie tylko uciążliwe dla kierowców z powodu wysokich temperatur w kabinie, nagrzewających się plastików oraz towarzyszącego uczucia rozdrażnienia i zmęczenia, ale także ze względu na stan nawierzchni, ...