Wosjko - jak załatwić?

Wosjko - jak załatwić?

27 Mar 2008, 18:57

Cześć wszystkim. Chciałem Was prosić o porade. Otóż 3 Kwietnia ide na komisje wojskową i jak wiadomo będą mi wystawiać kategorię. Jestem zdrowy ale jednak nie chce iść do wojska, wogóle ale to wogóle mnie nie ciągnie tam i poprostu nie chce tam iść. Ponieważ nie mam zielonego pojęcia w tych sprawach chciałem Was zapytać jakie są możliwości ominięcia woja i co najlepiej zrobić w tym kierunku. Najlepiej było by prowadzić jakąś kartoteke zdrowia i z tym coś kombinować ale nie mam czegoś takiego. Może iść do psychologa ale z drugiej strony jak przygram psychicznie chorego to mogą mi prawko zabrać a prawka napewno nie oddam :D Najlepiej by było chyba kontynuować nauke. Co możecie mi poradzić w tej sprawie? A można wogóle odrobić jakoś to wojsko mimo dostania kategorii A, czy to jest raczej niemożliwe? I jeśli teraz dostane kategorie A to czy ona może ulec jeszcze zmianie na taką która by mnie reklamowała od wojska? Temat może i śmieszny ale dla mnie jest poważny, Bardzo Was proszę o porady
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Małopolska

Re: Wosjko - jak załatwić?

27 Mar 2008, 19:09

-stany depresyjne-prawka nie zabiorą a do woja nie wezmą.
-idź na studia
-pamiętaj że niższe katogorie wykluczają możliwość wykonywania niektórych zawodów.
michalmanu
Zaawansowany

Miejscowość: Silesia

27 Mar 2008, 19:37

Z nauką myślę, że będzie najlepsze wyjście.
Z kolei mój mąż załatwił sobie przejście do rezerwy jako jedyny żywiciel rodziny - żona bezrobotna + dziecko na utrzymaniu.
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

27 Mar 2008, 20:04

NO Praca to dobre rozwiązanie albo tez studia zaoczne np. Cossinus ma studia zaoczne za darmo i nietrzeba iśc do woja:D Tylko to jest w Poznaniu więc niewiem czy w innych miejscowościach tez i problem z głowy;] A niedługo ma być zawodówka, że żołniez to będzie zawód.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

27 Mar 2008, 22:12

Tak więc kolego. Jak już powiedzieli studia lub dalsza nauka będzie najlepszym dowodem. Co do robienia z siebie debila?? Nie polecam..jak michalmanu napisał, możesz mieć problemy z przyjęciem do pracy jak zobaczą, że masz kat np D. Odrobić wojsko oczywiście możesz jak najbardziej.. Tyle, że zamiast na studia musisz iść na strażaka (do szkoły straży pożarnej) i również policjant (nowe info). Idąc na te mundurowe zawody, masz zwolnienie z pełnienia słuzby wojskowej, gdyż "odrabiasz" ją właśnie jako policjany lub strażak. Inna jeszcze opcja to wyjazd za granicę. Idź na studia a jak dalej nie chcesz się uczyć to wyjedź z kraju...na komisję zapewne wiesz, że musisz wziąć zaświadczenie z sekretariatu szkolnego, że się uczysz (nie ważne gdzie mieszkasz, bez tego papierka zostaniesz zwerbowany). Musisz jeszcze wziąć świadectwo ukończenia gimnazjum (z tym u mnie tak jest, ale czy u Ciebie musisz to mieć to nie wiem)

Ja do wojska także nie chcę iść więc wiem co piszę :)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

27 Mar 2008, 22:17

Bryann napisał(a):Co do robienia z siebie debila??

co to znaczy?
michalmanu
Zaawansowany

Miejscowość: Silesia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

• Re: Wosjko - jak załatwić?

27 Mar 2008, 22:48

Chodzi tu właśnie o pójście do psychologa, okulisty, dentysty itd itd. i załatwienie sobie papierka, że jest się nie zdolnym do pełnienia służby.
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

27 Mar 2008, 23:44

Pobór ma obowiązywać do 2010 roku. Nie wiem czy już od 2010 roku nie będzie armii zawodowej bez poboru... .

Ja na Twoi miejscu poszedłbym na komisję i spokojnie na niej stanął bez świrowania ze zwolnieniami, itd. Kończysz szkołę zapewne w 2009 roku. Jak nie chcesz iść na studia, to idź do pierwszej lepszej szkoły policealnej (trwa 2 lata), a po roku w 2010 roku powinno być już po problemie. Nie musisz chodzić na zajęcia, przez pierwszy semestr nie powinni Cię wywalić, a za szkołe policealną w wielu wypadkach się nie płaci.

Owszem można kombinować z kat. D. Teoretycznie możesz mieć problemy z późniejszą pracą, ale chyba policjantem, ani strażakiem nie chcesz zostać... . A kategorię zawsze można sobie zmienić.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

28 Mar 2008, 03:28

Dishman napisał(a):Pobór ma obowiązywać do 2010 roku. Nie wiem czy już od 2010 roku nie będzie armii zawodowej bez poboru... .

Wtedy armia będzie zawodem tak samo jak policja (dużo kasy, szybka emerytura, ryzyko zawodowe)no i reklamy wojskowe w tv, wiele ludzi na to pójdzie ...

A co do tematu to może wyjedz na wakacje do pracy za granicę, i wrócisz sobie np po wakacjach ?
    ;*
    Madmix
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Irlandia

• Warto przeczytać
    • Motocykliści w wyścigach równoległych
      Master Truck
      Blow 74-129, transmiter FM, BT, ładowarka
      Autosacrum 2006