Wrażenia z użtkowania konkretnych zimówek

11 Sty 2014, 20:19

Mimo że zima się jeszcze nie zaczęła faktycznie,to dzisiaj musiałem kupić inny komplet zimówek. Na początku listopada standardowo założyłem zimówki. Miałem w spadku zimówki o fajnym i głębokim bieżniku marki Runway. Od razu tego samego dnia dowiedziałem się,że mam sprawne ABS-y... :) Później lekko mokry asfalt i jazda jak na lodzie! Szalę goryczy przelała wizyta na stacji kontroli na przeglądzie. Diagnosta wsiadł w auto (na dworze było mokro) i wjechał na rolki. Nie mógł z nich wyjechać i prosił mnie i kumpla żebyśmy go wypchnęli z tych rolek! :o
Dziś cieszę się,że zima jeszcze nie nadeszła. Pierwszy raz w środku sezonu zdarza mi się zmieniać komplet opon..! Takiego syfu jak Runway jeszcze na kołach nie miałem. :) Runway to prawdziwa chińszczyzna.
Dodam,że dzisiaj kupiłem używki o gł 8mm Continentala TS 800. :ok:
Przestrzegam przed Runwaye'm !!! :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Sty 2014, 20:30

Ja posiadam w rozmiarze 195/65/15 debice frigo 2.....rewelacja poprostu :)
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Sty 2014, 07:19

Ja z oponami firmy Runway również miałem do czynienia ^^ Popieram kolegę wyżej, większego szajsu jeszcze chyba nie kupiłem, badziew badziew i jeszcze raz badziew. Strach założyć by było z tej firmy opony dla rowerów a mowa o samochodzie.
Stworek
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: Mława
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.4 8v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

13 Sty 2014, 16:12

Chłopie nie porównuj nawet Runwaya z Continentale. TS850 są super i jak dobrze były używane i przechowywane to będą super jeździć
Pozdrowienia :D
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

04 Lut 2014, 15:53

A ja polecam Nokian oraz Toyo- dwie znane firmy których przedstawiać nie trzeba, sam użytkuje Nokian WR A3 i jestem bardzo zadowolony.
OponyImpolex
Początkujący
 
Posty: 108
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Sie 2014, 12:49

continentale TS 800 jak dla mnie najlepsze!
mietekfogg
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 03 08 1973
Auto: mercedes
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na suwak - czy teoria idzie w parze z praktyką?
    Minął już ponad miesiąc od wejścia przepisów nakazujących jazdę na suwak. Sprawdziliśmy jak to wygląda w rzeczywistości poruszając się w Warszawie w godzinach szczytu czy faktycznie kierowcy respektują tą zmianę. Jazda ...
    Uwaga - dziury na drodze!
    Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć ...

26 Sie 2014, 12:12

Kolego to już starszy model i poszedł na emeryture... Obecnie to raczej TS 850, lub jeszcze nowszy Ts850 P. Ta ostatnia jest do bardziej sportowych wyczynów i do SUV-ów wiecej w necie: [link wygasł] Ten model to konkurencja Nokiana i Michelin Alpin głównie
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

17 Wrz 2014, 10:08

Szczerzę mówiąc to akurat Continental nie zachwyca jak o marka,więc zdecydowanie bardziej wolałbym dołożyć do opon Nokian i mieć spokój przez kilka sezonów,nie sądzicie,ze jest to lepsze rozwiązanie?
OponyImpolex
Początkujący
 
Posty: 108
Auto: Audi A3
Silnik: 1.9 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2014, 13:09

Witam,

Ja polecam opony Aeolus marka bardzo mało znana, ale mogę powiedzieć z cała odpowiedzilnością , że to dobry zakup. Najważniejsze są parametry w testach jak znajdziecie oponę mniej znanej marki w dobrej cenie sprawdźcie jak wypada w testach, ja tak zrobiłem i dobrze na tym wyszedłem. Polecam zdrowy rozsądek w dobieraniu opon i markę Aeolus :)
Robert1990
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 01 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Paź 2014, 13:30

Robert1990 napisał(a):Aeolus

Ciekawostka i nigdy nie zwróciłem uwagi na taką oponę. Długo ją użytkujesz..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Paź 2014, 16:19

W tym roku bedzie drugi sezon. W zeszłym roku przejeździłem zimą jakieś 3000 km bez większych zarzutów, z tym że podkreślam tutaj kwestię parametrów w testach.
Robert1990
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 01 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

14 Paź 2014, 18:48

Rozumiem kwestię parametrów ale czy w "praniu" rzeczywiście mamy do czynienia z wyrobem takim jak na etykietce..? Nie ma kłopotów z wyważeniem opon po założeniu,bo czasem to w przypadku tańszych produktów to występuje. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Paź 2014, 22:51

Kolega jest jakimś wielbicielem tej marki, albo dystrybutorem na Polskę bo ją pozachwalał w każdym możliwym poście na forum :lol:
To mało znana marka budżetowa Adminie, robią dużo dla rolnictwa dla ciągników i coś dla tirów. Ale tak to nic specjalnego jeśli chodzi o osobówki bo w ciężrowych firma jest dosyć znana w branży :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

31 Gru 2014, 12:13

Może tak może nie. Tak się składa, że sam korzystam z opon zimowych marki aeolus i jestem nowy na forum kiedy zacząłem na początku tylko czytać niektóre wątki znalazłem zaledwie 3 posty w których mówi się o tej marce? W każdym razie zmierzam do tego że sam jestem zadowolonym użytkownikiem opon tej marki i stąd kiedy tylko się zalogowałem uznałem, że warto żeby ludzie po prostu wiedzieli, że aeolus to też alternatywa. W mojej opinii firma (może i chińska) ale produkuje opony 60 lat to chyba musi coś o tym wiedzieć. Pozdr.
MarekKownacki
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 02 1990
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: BMW
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Sty 2015, 16:04

Ja zapierdalam cały rok na letnich i jest git.
Maciek1992
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Focus mk1 FL, Seat Leon 1
Silnik: 1.4 75KM, 1.8T 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna