Wrzucam 2 zamiast 4.

27 Sty 2017, 11:50

Cześć, kupiłam 6 dni temu auto (prawo jazdy zrobiłam 10 miesięcy temu i jechałam tylko raz, więc techniki jazdy uczę się poniekąd od nowa, ale też bez przesady, nie mam aż takiej sklerozy) i jak do tej pory już dwa razy udało mi się wrzucić 2 zamiast 4, jak tak dalej pójdzie, to ten samochód długo nie pożyje. Co robię źle, czy to może być wina skrzyni? Nie miałam takich problemów na Toyocie Yaris. Nie ciągnę tego drążka od 3 po skosie do nogi, tylko spokojnie, w linii prostej w dół. Powoli zaczynam nabawiać się lęku zmiany biegu, jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi, pomocy.
avelingese
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nissan Micra

27 Sty 2017, 13:01

A drążek od biegów nie za zbyt dużych luzów? Może w nim jest problem i źle przez to wybiera biegi jak przerzucasz.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Lut 2017, 03:31

Najpierw sprawdz jak biegi wchodza przy wylaczonym silniku,podczas jazdy pchaj drazek delikatnie od siebie przy wrzucaniu 4.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne tankowanie LPG - jak to zrobić krok po kroku
    Autogaz zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność w Europie, co potwierdzają wyniki rejestracji publikowane w poszczególnych krajach. Kierowcy dostrzegają wiele zalet LPG w odniesieniu do zasilania swoich ...
    Jak sprawdzić / obliczyć szerokość felgi? - instrukcja
    Większość felg myślę, że jakieś 90% będzie miało specjalne oznaczenia co do rozmiaru i wystarczy tylko je odczytać. Jednak zdarzają się też takie które ich nie posiadają i wtedy pozostanie nam obliczyć szerokość felgi ...