Wskaźnik poziomu paliwa - błąd odczytu ?

Wskaźnik poziomu paliwa - błąd odczytu ?

18 Cze 2016, 14:14

Witam,
Niedawno nabyłem moje pierwsze autko, które dopiero poznaje no i wydaje mi się, że wskaźnik poziomu paliwa nawala. To albo moja ukryta schizofrenia albo rzeczywistość, dlatego chciałbym, żebyście pomogli mi postawić trafną diagnozę. O co chodzi ? Ano..., gdy odpalam moje ferrari, poziom paliwa wynosi 1/4 całego baku. ale po jednym kilometrze jazdy pokazuje mi wartość mniejszą od 0. Teraz pytanie która wartość jest rzeczywista ? Ta pierwsza zaraz po odpaleniu czy ta druga po przejechaniu małego odcinka ? Wiem, że najprościej byłoby zatankować do pełna i zobaczyć jak wtedy się sprawy mają, ale z racji takiej, że obecnie mam chudy miesiąc i muszę czekać do 10 na wypłatę, po prostu mnie nie stać na zgaszenie żyda. Proszę o pomoc.
bursztyn123
Obserwowany

Prawo jazdy od: 02 01 2010
Auto: Audi A4 B5
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Wskaźnik poziomu paliwa - błąd odczytu ?

28 Cze 2016, 14:22

Rozumiem, że auto masz takie jak w profilu Audi A4 B5?
Proponuję wykonać ci test zegarów i zobaczyć jak będzie się zachowywała ta wskazówka.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3291
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...
    Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa Model LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa
    LC 500 pokazuje przyszłość Lexusa. Wskazuje, w jakim kierunku będzie się rozwijał design, osiągi i własności jezdne naszych samochodów – mówi w wywiadzie dla portalu lexusenthusiast.com wiceprezes Lexus ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili