Wskaźnik poziomu paliwa - Toledo 2

Wskaźnik poziomu paliwa - Toledo 2

28 Mar 2016, 23:18

Witam. Mam problem z wskaźnikiem paliwa w seat toledo 1.9tdi 110km 2001r.
Mianowicie wskazówka opada o ok. 20% i wskazuje mniejszy stan paliwa niż w rzeczywistości jest. Po opadnięciu (nagłym) pomału wskazówka podnosi sie do stanu właściwego (może to trwać 15min jednostajnego podnoszenia się). Ma to miejsce tylko w górnej połowie zakresu wskaźnika. Co może być problemem i jak to naprawić?
gr1m
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Wskaźnik poziomu paliwa - Toledo 2

29 Mar 2016, 19:38

Może to być uszkodzony pływak w baku.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Wskaźnik poziomu paliwa - Toledo 2

21 Kwi 2016, 18:10

Należało by wyjąć pływak z baku i pomału nim poruszać z zera do góry i obserwować wskazania.Takie anomalie zdarzały się również w grupie Volkswagena gdy uszkodzony był sam zegar.
chicken19
Zaawansowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
    Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Pokazowy przejazd Renault Megane na Wrak Race
      Kandydatki na MISS, 66
      Kijowska Fabryka Motocykli K 750 26KM, 1966 rok
      Stunt na rowerze