Wspólne wyłączenie radia i silnika

04 Wrz 2008, 09:54

witam

niedawno zakupiłem radio Pioneer deh 4000ub do Scenica. Sprawa jest taka:

Jak włącze radio i potem odpale silnik to radio prawidłowo na chwile sie wylacza i od razu odpala jeszcze raz.

Ale nie wiem czy jak juz wyłącze silnik to radio takze powinno sie wylaczyc.
Dodam ze mam podlaczenie przez kostke ISO. Czy to tak powinno zostac czy da sie tak zrobic ze sie od razu z wylaczeniem silnika radio takze sie wylaczalo.
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 10:39

W stacyjce masz tak jakby 3 etapy. Pierwszy z nich to ten kiedy tylko wkładasz kluczyk do stacyjki. Potem przekręcasz go na pozycję 1 i wtedy uruchamiają się w samochodzie jakieś rzeczy z elektroniki ( między innymi radio). Na końcu przekręcasz kluczyk jeszcze bardziej i odpalasz samochód.
Radio gdy jest podłączone przez kostkę ISO, powinno działać przy przekręconym kluczyku na pozycję 1, a bez kluczyka nie powinno się uruchamiać.
Po wyłączeniu silnika, kluczyk pozostaje w pozycji 1, więc radio powinno nadal działać. Dopiero gdy cofniesz kluczyk jeszcze bardziej, radio się powinno wyłączyć.
Opisałem to najjaśniej jak mogłem. Mam nadzieję że o to ci chodziło:).
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

04 Wrz 2008, 11:11

w moim scenicu sa 3 pozycje w stacyjce - tak jak opisałeś.

Tylko ze ja moge radio wlaczyc kiedy chce, nawet bez wkladania kluczyka.

Moze jakis przewod od radia trzeba podlaczyc do gniazda stacyjki, zeby wlasnie sie wylaczalo razem z wylaczeniem silnika?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 12:45

U mnie jest tak ze po zgaszeniu auta radio gra nadal, az do momentu az nie wyciagne kluczyka ze stacyjki.
JimiEx
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Lublin

04 Wrz 2008, 13:58

kolego, a jakie masz podlaczenie radia?

przez kostke ISO podlaczyłęs. Czy cos jeszcze musiales kombinowac z podlaczeniem, zeby tak bylo?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 14:16

Sprawdź czy masz podłączony prawidłowo CZERWONY przewód. On odpowiada za zasilanie radia ze stacyjki.
Możesz jeszcze sprawdzić żółty przewód, który odpowiada za zasilanie radia z akumulatora.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...

04 Wrz 2008, 16:25

Zwroce uwage na to.

A nie wiesz czy te przewody w kostce ISO mozna sobie przemienic?
Bo teraz mi sie przypomniało że w kostce te kabelki sa troszke inaczej niz te kable w samochodzie.

Kolory kabli w samochodzie takze odpowiadają tym samym funkcjom co w radiu? Tzn: czerowony w radiu jest od zapłonu, w samochodzie czerwony tez jest od zapłonu?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 16:41

pioneer deh napisał(a):
A nie wiesz czy te przewody w kostce ISO mozna sobie przemienic?
Bo teraz mi sie przypomniało że w kostce te kabelki sa troszke inaczej niz te kable w samochodzie.


Nie powinieneś przemieniać żadnych kabli. Połącz po prostu ze sobą kostki.

Oto rozpiska wszystkich kolorów kabli z kostki ISO:

Fioletowy: głośnik prawy tylny +
Fioletowo-czarny: głośnik prawy tylny -
Szary: głośnik prawy przedni +
Szaro-czarny: głośnik prawy przedni -
Biały: głośnik lewy przedni +
Biało-czarny: głośnik lewy przedni -
Zielony: głośnik lewy tylny +
Zielono-czarny: głośnik lewy tylny -
Niebiesko-biały: Sterowanie anteny automatycznej
Żółty: Bezpośrednie zasilanie z akumulatora (+12V)
Pomarańczowo-biały: Dodatkowe podświetlenie klawiszy
Czerwony: Zasilanie (+12V) , stacyjka
Czarny: masa.

Połącz wszystko według tego i powinno być OK.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

04 Wrz 2008, 16:57

A w samochodzie kolor czerwony tez odpwiada za podłączenie do stacyjki?

Bo w tych kostkach samochodowych ktore podpinam do ISO kabel czerwony nie odpowiada kablowi czerwonemu w ISO
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 17:00

Tego czy kabel czerwony w samochodzie też odpowiada za stacyjkę nie jestem pewien. Ale jeżeli podłączasz po prostu kostkę z radia z kostką od auta, to wszystko powinno być dobrze.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

04 Wrz 2008, 17:09

dzieki kolego
Ostatnio edytowany przez pioneer deh, 04 Wrz 2008, 18:48, edytowano w sumie 1 raz
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 18:47

Przed chwila patrzylem te podłączenie.

To co zauwazylem dziwnego:

- czerwony kabelek z kostki ISO podlacza sie do żółtego
- żółty kabelek z kostki ISO podlacza sie do czerwonego


Tak powinno byc?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 19:48

Jeżeli masz podłączony kabel żółty z kablem czerwonym, to radio powinno działać bez kluczyka w stacyjce. Jak podłączysz żółty z żółtym a czerwony z czerwonym, to radio będzie działało tylko wtedy gdy włożysz kluczyki do stacyjki i przekręcisz je na pozycję pierwszą.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109

04 Wrz 2008, 19:55

Dokładnie tak mam. Ze nawet nie trzeba kluczyka wkladac zeby radio wlaczyc.

A to mozna jakos teraz te kabelki w kostce poprzemieniac? Jak do tego sie zabrac?
pioneer deh
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 25

04 Wrz 2008, 20:01

Możesz spróbować wypchnąć ten żółty i czerwony kabelek z kostki i zamienić je miejscami, tak aby łączyły się z takimi samymi kolorami z drugiej kostki.
Możesz też sprawdzić inną kostkę. Jeżeli sam jej nie kupowałeś, tylko np poprzedni właściciel auta, to on mógł poprzemieniać te kable. W nowej kostce powinno być wszystko dobrze.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący
 
Posty: 109