Współwłasciciel drugiego pojazdu

Współwłasciciel drugiego pojazdu

11 Sie 2016, 13:56

Mam pytanie, jeżeli mama zrobi mnie współwłaścicielem swojego pierwszego samochodu, a za kilka dni kupie drugie auto, tylko dla siebie, to czy automatycznie robie sie nadal współwłascicielem drugiego auta a ona właścicielem jak w przypadku pierwszego czy trzeba bedzie wszystko od nowa załatwiac w urzedach itd? Trace wtedy jakies zniżki?
Krusadex
Nowicjusz

Miejscowość: Złocieniec
Auto: Nie mam

Re: Współwłasciciel drugiego pojazdu

11 Sie 2016, 15:19

Hej @Krusadex :)

Jeśli chodzi o współwłasność, to musi być ona zatwierdzona urzędowo, więc trzeba dokonać formalnego dopisania współwłaściciela.
Natomiast jeśli pytasz w kontekście zniżek, kiedyś było tak, że wystarczyło być współwłaścicielem przy osobie, która miała pełne zniżki i nawet jak brałeś samochód na samego siebie, to przysługiwały Ci zniżki z tamtego auta. Dzisiaj niestety ubezpieczyciele od tego odchodzą praktycznie w całości, ponieważ jest baza UFG i na niej głównie się opierają. Szukając oferty ubezpieczenia, możesz też smiało zadzwonić do naszych konsultantów ( 22 490 90 00 ), którzy pomogą Ci rozwiązać sprawę zniżek przy ubezpieczeniu :)
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

11 Sie 2016, 20:10

Nie wiem jak to w skrócie napisac, mamy z mama jedno auto, którego jest włascicielka a ja bym był współwlascicielem, chce kupic kolejne, ponieważ z jednym jest problem bo kiedy ja chce gdzieś pojechac to go wiecznie nie ma, dlatego nie wiem czy jak kupie juz drugie auto to odrazu bedzie tak jak w przypadku pierwszego, że bede mógł byc współwlascicielm i bede mial zniżki na niego, czy znowu bedziemy musieli latac po urzedach, komunikacjach itd i na nowo załatwiac i dopisywac mnie jako wspolwlasciciela a słyszałem, że gdy ma sie jedno auto i jest juz wspołwlasciciel do niego to po zakupie kolejnego automatycznie bez żadnych formalnosci robie sie współwłascicielem bo matula powiedziała że jak znowu bedzie trzeba latać i załatwiac to moge se drugie auto wybic z głowy, a samemu z ubezpieczeniem nie dam rady wyniesie mnie wiecej niz wartośc tego auta, a nie mam nikogo innego kto by mial zniżki a do jej ubezpieczyciela mam kawał drogi i nie wiem czy jest sens jechac
Krusadex
Nowicjusz

12 Sie 2016, 11:34

@Krusadex
rozwiązanie o które pytasz, niestety nie istnieje.. Za każdym razem dokonuję urzędowej rejestracji współwłasności. Natomiast mam dla Ciebie propozycje na szybsze rozwiązanie : współwłasność może zostać ujęta na umowie kupna, później przy rejestracji w Twoim urzędzie za pomocą pełnomocnictwa od swojej mamy dokonujesz wszelkich formalności i na koniec, zamiast jechać do ubezpieczyciela nie wiadomo gdzie, wchodzisz na naszą porównywarkę mfind i załatwiasz wszystkie formalności, bez wychodzenia z domu, jeszcze do tego oszczędzając :)
Dużo prościej, szybciej i na koniec, taniej ;)
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

12 Sie 2016, 13:27

Z tego co sie dzis dowiedziałem, trzeba odczekac bodajże rok czasu bez szkodowej jazdy, by móc ponownie mnie zrobić jako wspolwłasciciela :( Sprawdze waszą porownywarke i jeżeli kwota nie będzie wyższa niz 1200-1300 to biore na siebie a jak powyżej to se daruje, mam znajomego co ma cinqusa 1.1 na siebie i płaci 600zl a ma 21lat i prawko rok czasu a auto które planuje kupic to jakieś z silnikiem 1.4 myśle, że sie w 1500zl zmieszcze rocznie. W każdym bądz razie dzięki za pomoc
Krusadex
Nowicjusz

16 Sie 2016, 09:53

Urzędowo można Cię zrobić współwłaścicielem tylu pojazdów, na ile Cię stać :)
Jeśli stałeś się współwłaścicielem, w ubezpieczeniu musisz być ujęty, jako właśnie współwłaściciel i nie ma żadnego okresu karencji, odczekiwania etc. Każdy ubezpieczyciel w Polsce jest zobowiązany do przedstawienia Tobie oferty ubezpieczenia OC, nawet jeśli nie masz żadnych zniżek lub jesteś szkodowym kierowcą.

W przypadku taryfikacji składek OC, wiele czynników ma wpływ na kwotę końcową za ubezpieczenie np. adres zameldowania. Na szczęście ubezpieczyciele mają różnorodne oferty i zawsze można znaleźć coś dla siebie ;)
Image

mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Największa na świecie Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku
    Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku Nissan zbudował największą na świecie kulę zorba, która w swoim wnętrzu chroni naturalnej wielkości Nissana Note. Ogromna, wypełniona powietrzem kula o średnicy ...

• Re: Współwłasciciel drugiego pojazdu

25 Sie 2016, 15:17

Krusadex napisał(a):iore na siebie a jak powyżej to se daruje, mam znajomego co ma cinqusa 1.1 na siebie i płaci 600zl a ma 21lat i prawko rok czasu a auto które planuje kupic to jakieś z silnikiem 1.4 myśle, że sie w 1500zl zmieszcze rocznie. W

Daj szansę agentom w polsce się wykazać, sprawdź aukcje internetowe i przekonaj się że może być taniej :)
    http://agens.pl/vp-fs: Pierwsza w Polsce aukcja ubezpieczeń komunikacyjnych.
    Ubezpieczymy każdy pojazd taniej niż dotychczas.
    agens
    Rekomendowany Doradca
    Awatar użytkownika

Auto: audi a6

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód