Współwłaściciel i OC

13 Cze 2015, 11:00

Jestem młodym kierowcą (19lat), prawo jazdy posiadam od roku. Kupiłem sobie samochód i chcę go teraz ubezpieczyć. Ale jeśli zrobię to tylko na siebie, ubezpieczenie będzie kolosalne. Chciałbym to ominąć i w związku z tym mam pytanie. Jeżeli ustanowię współwłaściciela pojazdu, to z tego co wiem OC będzie trochę tańsze. Ale jak to zrobić i jak to działa? Czy OC może wykupić na swoje konto współwłaściciel, a ja jako główny właściciel mogę na tym jeździć? Proszę o jakieś rady, bo jako młody kierowca jestem kompletnie zielony, nie orientuję się w ogóle w tym temacie. Z góry dziękuję.
seda
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Alfa Romeo 145

13 Cze 2015, 17:50

Ileż razy można pisac jedno i to samo :?:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy Polacy znają się na motoryzacji?
    Blisko 80% badanych Polaków twierdzi, że motoryzacja to ich hobby, a najczęstszym tego przejawem jest oglądanie motoryzacyjnych programów telewizyjnych. Takie wnioski płyną z najnowszego badania zrealizowanego ...
    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...