Wtryski gazu brzęczą

26 Maj 2012, 10:54

Witam. 4 dni temu założono mi instalację LPG w Zafirze A. W danym dniu samochód dobrze chodził, natomiast na drugi dzień nie chciał odpalić. Okazało się, że pompa paliwa się zawiesiła. Pomogło uderzenie w zbiornik paliwa , aby pompa dalej ruszyła. W następnych dniach z rana silnik zapalał i gazł, dopiero gdzieś za 4 razem zaskoczył, później przełączył bez problemu na gaz.
Mam pytanie, czy podczas robienia instalacji mogli mi coś uszkodzić w pompie, bo wcześniej nie miałem problemów z odpalaniem na benzynie? Dodam, że wyciągali fotele i chyba wygłuszenie podłogi.
Drugie pytanie - czy normalne jest, że wtryski gazu (czerwone) wydają taki ciągły dźwięk (jakby brzęczenie) do czasu przełączenia z benzyny na gaz. Jak się przełączy to dźwięk ten ustępuje. O czym to może świadczyć? Wtryski się dogrzewają i stąd ten dźwięk?
Proszę o odp.
pablitko
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 14 03 2004

26 Maj 2012, 12:23

Wtryskiwacze ogólnie nie tylko te LPG mogą wydawać specyficzne dźwięki(np.cichutkie terkotanie,cykanie)Jeśli chodzi o pierwsze pytanie,to cieżko jest uszkodzić pompę w baku ot tak sobie.Trzeba sprawdzić moc połaczeń styków elektrycznych,wychodzi na to,że gdzieś nie zwierają mocno i stąd problemy,mogli coś poruszać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia GTA 1965 rok
    Pośród Alf Romeo z lat 60., które najbardziej zapadły w pamięć jej miłośników, pierwszoplanową rolę zajmuje Giulia Sprint GTA, niezaprzeczalna gwiazda wyścigów. Jej kształt jest prawie taki, jak ...
    Grill Lexusa LS 500 to ręczna robota mistrzów takumi
    Stworzenie charakterystycznego grilla w kształcie klepsydry dla nowego Lexusa LS nie byłoby możliwe bez precyzji rąk wyjątkowych rzemieślników, którzy przekształcili produkt maszyny w dzieło sztuki. Wzór ...