Wtyczka diagnostyczna OBD Bluetooth do Opel Vectra 1997

Wtyczka diagnostyczna OBD Bluetooth do Opel Vectra 1997

17 Lip 2016, 19:12

Witam.
Chciałbym do mojego Opel Vectra (silnik 1.8) z roku 1997 podłączyć wtyczkę OBDII z Bluetooth i następnie używać jej poprzez aplikację Torque na androidzie.
Słyszałem coś ,żę podobno w tych latach zaczęto wprowadzać wejścia OBDII do samochodów. Tutaj jest link do zdjęcia Vectry http://starmoz.com/images/opel-vectra-1997-14.jpg (nie ja robiłem to zdjęcie) ,nie wiem jaki to dokładnie model więc może ktoś rozpozna.
Ostatnio próbowałem do niej podpiąć wtyczkę mini OBD Bluetooth taką jak tutaj http://g04.a.alicdn.com/kf/HTB1xPwfJFXXXXcmXXXXq6xXFXXXz/Latest-Version-V2-1-Universal-Bluetooth-MINI-OBD-OBD2-OBDII-ELM327-Wireless-Diagnostic-Tool-for-Android.jpg ale Torque jej nie wykrywa, może dlatego ,że ta wtyczka jest w wersji 2.1 . Wykluczyłbym błędy aplikacji albo zepsutą wtyczkę bo w nowszym aucie działała bez większych problemów.
Co byście doradzali ? Może kupić wtyczke w wersji 2.0 ?
Autoker
Obserwowany

Auto: Opel Vectra
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

Re: Wtyczka diagnostyczna OBD Bluetooth do Opel Vectra 1997

18 Lip 2016, 08:22

Autoker napisał(a):Słyszałem coś ,żę podobno w tych latach zaczęto wprowadzać wejścia OBDII do samochodów.
Co nie oznacza że jest w systemie OBDII. Twoje prawdopodobnie nie jest mimo posiadania takiego złącza .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi

18 Lip 2016, 10:23

Jak doradzałbyś to sprawdzić ? Czy jest możliwość ,że jest to nie wina auta tylko wersji wtyczki (2.1) ?
Autoker
Obserwowany

Auto: Opel Vectra
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1997

18 Lip 2016, 20:18

Autoker napisał(a):Jak doradzałbyś to sprawdzić
Ty już to sprawdziłeś -
Autoker napisał(a):bo w nowszym aucie działała bez większych problemów.
Czyli twój stary rydwan nie jest w OBDII.
Autoker napisał(a):Może kupić wtyczke w wersji 2.0 ?
Ależ oczywiście możesz lecz marzenie o bajerach się nie spełni. Kup nowsze auto . Moje jest z 2002 ale niestety Torque
go nie bierze :mrgreen: więc Jak myślisz dlaczego ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku Škoda 935 z nadwoziem aerodynamicznym z lat trzydziestych XX wieku
    Podczas siódmej edycji "Schloss Bensberg Classic" w miejscowości Bergisch Gladbach, niedaleko Kolonii, ŠKODA pokazała dziewięć niesamowitych samochodów klasycznych, pochodzących ze 120-letniej historii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006