Wybor autka

21 Cze 2015, 13:01

Witam, przymierzam się do zakupu autka i mam problem z odpowiednim wyborem. Wybrałem pare modeli lecz kompletnie się nie znam na samochodach i chciałbym poznać wasze opinie, które rozsądnie wybrać co do jakości, ceny i kosztów utrzymania takiego samochodu. Biorę pod uwagę samochody z max. 125000 km. i raczej pchnę się w stronę benzyny ze względu na mniejsze przejechane kilometry. Zakup auta planuje Niemcy/Belgia. Wszystkie te autka są rocznikami od 2011, cena maksymalna jaką mogę wydać to 14000 euro. Z góry dziękuję za wasze opinie i z niecierpliwością czekam.

Modele autek to :

Bmw 318 e90 sedan
Vw passat cc
Vw passat 2.0 sedan
Hyundai i40 2.0 sedan
Bmw x1
Lub inne, jeśli macie jakieś propozycje.
afrika0korps
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 20 11 1983
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: 20000
Silnik: Kia ceed 1.6 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Cze 2015, 13:53

Passaty nie mają udanych silników niestety - szkoda, bo CC całkiem ciekawy model :ok:
318i w e90 po lifcie ma już wtrysk bezpośredni i problemy z rozciągającym się łańcuchem rozrządu zamontowanym od strony skrzyni biegów (wyższe koszty wymiany)
x1 oparte jest na e90 więc i usterki podobne
i40 ma też wtrysk bezpośredni ale nie ma jakiś wielkich narzekań na niego (nagar nie osadza się na zaworach w dużych ilościach, bo nie pali tyle oleju). Póki co LPG nie założyłbyś tanio. O samochodzie więcej napisze zapewne kkamykk, bo ma z 1,6GDi. Sam mogę napisać, że auto jest bardzo pojemne i ma jedną z największych kabin po Superbie.

Odpuść kryterium rocznika, bo wtopisz kasę w poszukiwaniu jak najmłodszego auta (szczególnie BMW).

BMW będą najdroższe w utrzymaniu, bo jednak trzeba za markę i skomplikowani zapłacić. Konkurencję dla BMW podam Lexusa IS250 jak się spodoba.
Zamiast i40 może Kia Optima ale nie wiem czy to ma być kombi to wtedy odpada. Ewentualnie bardzo komfortowy Citroen C5. Honda Accord VIII?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...
    Pakiet tuningowy TRD dla nowego Lexusa LS
    Japońska firma TRD, dostawca fabrycznych rozwiązań tuningowych dla Lexusa, przygotowała zestaw akcesoriów do tuningu najnowszej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexus LS F SPORT. Zestaw TRD do tuningu aerodynamicznego ...