Wybór samochodu

Wybór samochodu

17 Paź 2016, 17:20

Witam Was wszystkich. Po kilku miesiącach od odebrania prawa jazdy podjąłem decyzję o zakupie auta. Poprosiłem szwagra o pomoc w znalezieniu pierwszego samochodu. Po kilku godzinach szukania znalazł trochę samochodów odpowiadających moim oczekiwaniom tj. niewielki silnik, pilot z centralnym zamkiem, nie starszy niż 15 lat, pięciodrzwiowy i parę innych wymogów. Wykluczałem z nim parę innych samochodów, aż zostały dwa do przeglądnięcia :

Volkswagen Golf V za 7 900 złotych
Rok produkcji:2004
Poj. silnika:1 400 cm3
Paliwo:Benzyna
Moc silnika:75 KM
Przebieg: 174 000 km
Typ nadwozia:Hatchback
Kraj pochodzenia- Niemcy

Golf posiada klimatyzację, elektryczne lusterka i szyby, centralny zamek z pilotem, posiada też jakiś TUV do 2018 roku (choć nie wiem co to jest). Dodam, że jest uszkodzony- ma wgniecenie przebiegające przez cały lewy bok od świateł przednich do klapy.

Drugi jaki pozostał to citroen xsara za 3 300 złotych
rok prod.: 2002
silnik- 1.4
paliwo: benzyna z LPG
Moc silnika: 75 KM
Przebieg- 190 000 km
Nadwozie- kombi

Ta cytryna posiada elektr. szyby, zamek centralny z pilotem, jest ubezpieczona i ma przegląd do początku marca, i jak napisał sprzedający lekkie wgniecenia od drzwi innych samochodów. Wspomniał też coś o butli do gazu, że ma legalizację ważną 9 lat (czyli zapewne przegląd tej butli)

I teraz nie wiem jaki samochód wybrać. W golfie nie podoba mi się to wgniecenie i z lekka duża cena. A z kolei w xsarze cena jest dobra, ale wszyscy koledzy mówią, żebym przygotował się na wydatki związane z naprawami, bo jak cytuję kolegów "francuzy, a tym bardziej citroeny są bardzo awaryjne". Ja nic nie wiem o tym, że francuskie auta są w jakimś stopniu bardziej awaryjne. Jeszcze w xsarze jest poruszenie kwestii tego LPG. Czytałem trochę w międzyczasie o tej technologii i było na różnych forach napisane, że np. jeżeli auto jest w gazie to będzie droższy przegląd i mogą różne błędy wyskakiwać, itp.

Dlatego proszę, abyście mi pomogli. Wiem, że jest tu skupisko ludzi znających się dobrze na samochodach, dlatego tutaj, a nie na innym forum proszę Was o porady, opinie, sugestie, itp.

Z góry dziękuję za ppomoc :)
Moto1Michal
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 01 2016
Auto: Nie mam

Re: Wybór samochodu

17 Paź 2016, 17:33

Masz jakieś linki do tych aut czy to auta z komisu?
Kieł
Stały forumowicz

17 Paź 2016, 17:47

Było parę ogłoszeń z olx-a ale te dotyczące tych samochodów są od ludzi z mojego osiedla, którzy porozwieszali ogłoszenia
Moto1Michal
Obserwowany

Prawo jazdy od: 26 01 2016

17 Paź 2016, 18:07

Moto1Michal napisał(a):W golfie nie podoba mi się to wgniecenie i z lekka duża cena
nie podoba Ci się cena 1/2 niższa od rynkowej? (za wysoka) :shock: Citroen też jakiś tani.
Poszukaj innych aut, bo te nic dobrego nie wróżą. W Gulfie dostaniesz przerzutów raka dzięki "świetnemu" przyspieszeniu, Xsara podobnie
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 10
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

18 Paź 2016, 09:05

No własnie przecież te ceny za oba auta są śmieszne.. :? daruj je sobie i poszukaj co innego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: jest kilka ;)
Paliwo: Benzyna

18 Paź 2016, 09:14

bo jak cytuję kolegów "francuzy, a tym bardziej citroeny są bardzo awaryjne"

Lubią czasem walnąć kontrolkami na desce, ale nie są bardziej awaryjne od takiego Golfa, a niektóre silniki śmieją się z tych w VW. Golf 5 za 7900 zł? Po wypadku tak? Chyba, że zrobiłeś błąd i miał być Golf 4, to wtedy okey, ale nie z tym silnikiem. Jak chcesz mały silnik, to małe auto, szukaj Polo, Ibizy, Megane, Astry może, Focusa.
galakty
Zaawansowany

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Dragster JET CAR PREDATOR Dragster JET CAR PREDATOR
    Francuski samochód Jet Car Predator ma aż 6000 KM i silnik odrzutowy. Poniżej przedstawiamy specyfikację techniczną. Nazwa : Dragster JET CAR PREDATOR Silnik : Amerykański Turbojet z samolotów myśliwskich. Typ ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006