Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

Re: Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

20 Mar 2011, 02:41

No, w wawie nie ma lekko, nawet naszemu administratorowi nie przepuścili :roll:
nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem... ;)
BRODATY
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Muhlhausen ;)
Auto: Nissan Terrano II
Silnik: 2.4 KA24E 124KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

20 Mar 2011, 09:50

:neutral: to będzie nie zapomniana wycieczka :mrgreen: coś czuję...
Dobrze, a nie ma jakiś problemów na przejściach granicznych? gdzieś słyszałem że służba potrafi konfiskować samochody (szczególnie te lepsze), jest w tym trochę prawdy :?:

Chyba jednak zrezygnuję z wycieczki samochodem do smoleńska, więc w planach pozostaje tylko lwów... a orientuje się ktoś z was jak jest z noclegami na ukrainie (ceny warunki :mrgreen: ) no i oczywiście z jakością paliw.
M_TT
Początkujący

Miejscowość: ...

20 Mar 2011, 11:07

nikt Ci samochodu nie skonfiskuje, no chyba że dragi przemycasz :mrgreen:
ludzie to jest środek cywilizowanej Europy a nie Bangladesz :mrgreen: choć tam też problemów nie ma ;)
jeżdze na wschód 2-3 razy w roku, oprócz mandatu nigdy jeszcze mi się nic złego nie przytrafiło, a ludzie potrafią być milsi niż u nas,
aa tak przy okazji ktoś pisał o nieudzielaniu pomocy, w Rosji tak jak i w polsce nie udzielenie 1 pomiocy jest karalne :!: tyle że u Nich jest to kara rzeczywiście egzekwowana
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

20 Mar 2011, 20:30

Jak już tak rozmawiamy to zadam wam jeszcze jedno pytanie nie do końca związane z tematem
Otóż, czy wolno przewozić paliwa w bańkach np po płynie do spryskiwaczy :?: Jeśli nie to dlaczego? Pytam bo z tego co zauważyłem to i tak prawie wszyscy przewożą w takich bańkach :mrgreen:
M_TT
Początkujący

20 Mar 2011, 21:07

w teorii przez granice nie wolno w ogóle przewozić w dodatkowych bańkach :wink: jak mam kanister z rezerwową ilością i załadowane auto na wyprawe to nas się jeszcze nikt nie czepiał, ale są przepisy że przez granice nie wolno.
a dlaczego nie wolno w plastikowych? ponieważ może reagować z plastikiem, ON to jednak dobry rozpuszczalnik niektó¶ych tworzyw sztucznych, no w końcu produkuje się je z ropy :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

25 Mar 2011, 21:47

Byłem w Ukrainie z 3 lata temu i jak masz drogą furę to szukaj parkingów na których stoi kolo z kałachem.Na takim parkingu możesz zostawić A8 z otwartymi drzwiami na oścież i będzie cała po paru dniach-oczywiście taki parking to koszt z 20-30$ na dobę, a czasami więcej.
Co do kontroli granicznej to pachołki chcą łapówę ale jak pójdziesz poskarżyć się "bossowi" to nie zapłacisz łapówy i masz szanse na szybszy przejazd-tym bardziej jak powiesz mu że ich wóda jest lepsza niż polska :lol: hehe
Ja akurat stałem 12 czy 15 godzin i to było na prawdę szybko-tak potrafią trzymać nawet 1,5 dnia osobówkę.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

• Re: Wycieczka samochodem na wschód - nie strach?

26 Mar 2011, 19:44

z kałachem? to taki żart tak :mrgreen: :?:
    A8 to ja nie mam ale pewnie seat warty kilkanaście tys. złotych na ukraińskie realia jest znacznie "lepszym" samochodem niż w Polsce gdzie i też średni wiek samochodu to 15 lat
    M_TT
    Początkujący

30 Mar 2011, 20:17

z kałachem? to taki żart tak

To akurat prawda!Nie pamiętam już gdzie to było dokładnie(pamiętam że koło Lwowa), ale jak podszedł do nas kolo z kałachem to sie mało w porty nie porżneliśmy.Później nam dopiero powiedział że to parking w pełni strzeżony :wink:
    motorro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

31 Mar 2011, 07:55

Byłem na Ukrainie na wycieczce zorganizowanej.
    Nie wiem jakim cudem na granicy osobówką można stać 12 godzin, no chyba, że się właśnie kozaczy, nasz autokar stał 3 godziny.
    Co do łapówek dla policjantów to rzeczywiście w drodze tylko do Lwowa były 3 kontrole ale w sumie tylko tam, objechałem wtedy praktycznie całą Ukrainę i jedyny odcinek gdzie tak kontrolowali to ten od granicy.
    Z tego co zauważyłem to na Ukrainie nie ma klasy średniej, tzn. na drogach zobaczysz albo Łady, Lanosy itp albo nowe Lexusy i Mercedesy(najczęściej SUV'y) tych ostatnich jest więcej niż u nas więc wątpię by stary Leon był atrakcją.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

• Warto przeczytać