Wycieki na silniku

09 Sty 2011, 12:55

Witam zakupiłem Pajero II z silnikiem 2,5 TD z 93r no i mam taki dylemat buda ok napędy też ok tylko mam ogólnie wycieki na silniku jest prawdopodobnie zalany olejem Castrol 10W40 nie wiem czy wymienić mu na 15w40 że by trochę uszczelnić co myślicie na ten temat jak tam ogólnie wasze samochody z tego rocznika chodzi mi czy nie macie wycieków bo może to już nic nie zmieni ze względu na wiek a może trzeba by było uszczelnić cały silnik.Pozdrawiam
terenowiec
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Jasło

09 Sty 2011, 19:49

jedyną dobrą metodą uszczelniania silnika jest wymiana uszczelek :wink:
zmiana oleju na 15W40 nie da nic albo da niewiele
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

09 Sty 2011, 20:02

Zeby wiedziec co trzeba zrobic przy jego uszczelnieniu nalezy go najpierw dobrze umyc a wtedy bedziesz widział skąd cieknie..
pocieszny napisał(a):zmiana oleju na 15W40 nie da nic albo da niewiele

Podpisuje się tez pod tym...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Adaptacyjne reflektory LED
    Dzięki zastosowaniu diod LED, reflektory mogą być o wiele mniejsze i mieć praktycznie dowolny kształt. Ze względu na niski pobór mocy, niższe jest również zużycie paliwa. W zależności od zastosowanych rozwiązań, ...
    Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...