Wygłuszenie po zamontowaniu instalacji lpg

05 Wrz 2012, 19:15

Witam,
Mam do was nietypowe pytanie. Mam mazdę 3 i instalację sekwencyjną, butla w miejscu koła zapasowego (po odkręceniu pokrywy, jest tam dziura na wylot żeby gaz w razie czego miał jak się ulotnić). Teraz jadąc po prostej nawierzchni np 90km/h słyszę tylne koła jak się obracają, wydaje mi się że teraz jest mniejsze wygłuszenie w tylnej części samochodu. Czy spotkaliście się z czymś podobnym?
MarcinUser
Początkujący
 
Posty: 106
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Podkarpacie

15 Paź 2012, 22:28

Myslę, że po zamontowaniu instalacji zacząłeś się bardziej wschłuchiwać, Nie spotkałem sie z tym aby po zamontowaniu zbiornika było słychać efekty toczenia się samochodu. Otwór odpowietrzajacy oczywiście jest, ale zasłania go od góry pokrywa zbiornika a następnie podłoga bagażnika.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

13 Lis 2012, 12:27

Taki otwór zazwyczaj jest w kazdym aucie w miejscu na koło zapasowe, zeby mugła wylatywać woda ;) Wyobraź sobie koło które zmieniasz w zimie, które jest całe w sniegu. Otwory zazwyczaj zatykane sa takimi plastikowymi/gumowymi zaslepkami, pewnie pan gazownik po prostu wyjął zaslepke i tyle. Ale wygłuszenie płyty na zbiorniku możesz zrobić swoją drogą, ja u siebie wygłuszyłem cały bagaznik i faktrycznie jest ciszej. Otwory na gaz zostawiłem ;)
Kiedyś o atrakcyjności mężczyzny decydował jego samochód.
Na szczęście te czasy minęły – teraz decyduje telefon komórkowy.
Rajler
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Auto: Opel Vectra C classic
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje gazowe I generacji
    Jest to najstarszy i zarazem najprostszy typ instalacji LPG, z powodzeniem stosowany w samochodach z silnikami o zasilaniu gaźnikowym, nieposiadającymi katalizatora i sondy lambda. Instalacja gazowa I generacji pozbawiona ...