Wymiana dowodu rejestracyjnego

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Wymiana dowodu rejestracyjnego

Post» 25 Maj 2009, 21:20

Sytuacja jest taka. Zastanawiam się nad kupnem poloneza. Normalnie wystarczyło by zawieść do urzędu umowę i mógłbym jeździć ale skończył się przegląd i nie ma miejsca żeby podbić. Trzeba byłoby wymienić dowód rejestracyjny. Niby mam mieć załatwiony przegląd i dostać jakiś papier że samochód jest sprawnym i razem z umową, tym papierem, i starym dowodem pojechać do urzędu i wyrobić nowy dowód na moje nazwisko. I teraz mam pytanie do tych co się orientują: Czy w takiej sytuacji nie będą chcieli mi wj*bać nowych blach (właściciel i ja podlegamy pod ten sam urząd, blachy czarne)? I czy będę musiał zapłacić za sam nowy dowód (48 zeta chyba) czy za jakieś przerejestrowanie? Może można zrobić tak, że właściciel wyrobi mi nowy dowód na swoje nazwisko a ja potem zawiozę tylko umowę i będę jeździł na dowodzie z jego nazwiskiem? I co mi grozi za jazdę bez przeglądu? Wiem, że zabiorą mi dowód i dostanę mandat, ale martwię się czy w takiej sytuacji jakieś lawety mi nie wpie*dolą. Proszę o odpowiedzi tych co się orientują.
Spid
Nowicjusz

Miejscowość: Woj. Opolskie
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 08:37

rozwiązanie podane przez sprzedawcę jest jak najbardziej ok.

czyli on Ci daje umowę z badaniem technicznym, z tym idziesz do urzędu (musisz ze sobą zabrać OC i tablice).

Co do wymiany tablic to zależy od ich stanu i urzędu. We Wrocławiu jest taka polityka, że jak masz całe i nie zniszczone tablice to mogą Ci je zostawić wtedy płacisz do 100 zł.
Jeżeli będziesz musiał wymieniać tablice to koszt do 200 zł

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 12:12

Mówisz, że muszę zabrać ze sobą OC. A jeśli OC wykupione było przez poprzedniego właściciela to nie muszę załatwiać jakiegoś aneksu do niego?
I czy jesteś pewien, że wymiana dowodu kosztowała by mnie aż 100 zł? Bo gdzieś czytałem że kosztuje to 48 zeta i 12 za tymczasowy. I czy nie wyszłoby taniej gdyby to właściciel wyrobił nowy dowód a ja jeździłbym na jego nazwisku?
I jeszcze jedno, za to wszystko płaci się przy odbiorze dowodu czy z góry?
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 13:53

wydaje mi się i prawie jestem pewny że jeśli są czarne blachy to muszą zostać zmienione przy przerejestrowaniu

kolego spid to twój pierwszy post a wulgaryzmami walisz jak stary, dbajmy o poziom wypowiedzi
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 15:28

bodziokardasz napisał(a):wydaje mi się i prawie jestem pewny że jeśli są czarne blachy to muszą zostać zmienione przy przerejestrowaniu

Czy ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić?

I bardzo proszę o szybkie odpowiedzi na resztę pytań bo muszę to wiedzieć na już.

Pozdrawiam
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 15:54

jak najbardzie podczas przerejestrowania wymieniane są blachy. Chyba że są z tego samego miasta wtedy niekoniecznie będą wymienione. Jeżeli masz czarne to na 100% bedzie wymiana na białe unijne. Koszt przerejestrowania to ok 180zł. bo wydany zostanie dowód i nowe blachy. 72zł z kawałkiem jest tylko przy wymianie dowodu.
Tutla
Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 16:57

Dzięki za odpowiedzi
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
1