Wymiana dowodu rejestracyjnego

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

Wymiana dowodu rejestracyjnego

Post» 25 Maj 2009, 21:20

Sytuacja jest taka. Zastanawiam się nad kupnem poloneza. Normalnie wystarczyło by zawieść do urzędu umowę i mógłbym jeździć ale skończył się przegląd i nie ma miejsca żeby podbić. Trzeba byłoby wymienić dowód rejestracyjny. Niby mam mieć załatwiony przegląd i dostać jakiś papier że samochód jest sprawnym i razem z umową, tym papierem, i starym dowodem pojechać do urzędu i wyrobić nowy dowód na moje nazwisko. I teraz mam pytanie do tych co się orientują: Czy w takiej sytuacji nie będą chcieli mi wj*bać nowych blach (właściciel i ja podlegamy pod ten sam urząd, blachy czarne)? I czy będę musiał zapłacić za sam nowy dowód (48 zeta chyba) czy za jakieś przerejestrowanie? Może można zrobić tak, że właściciel wyrobi mi nowy dowód na swoje nazwisko a ja potem zawiozę tylko umowę i będę jeździł na dowodzie z jego nazwiskiem? I co mi grozi za jazdę bez przeglądu? Wiem, że zabiorą mi dowód i dostanę mandat, ale martwię się czy w takiej sytuacji jakieś lawety mi nie wpie*dolą. Proszę o odpowiedzi tych co się orientują.
Spid
Nowicjusz

Miejscowość: Woj. Opolskie
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 08:37

rozwiązanie podane przez sprzedawcę jest jak najbardziej ok.

czyli on Ci daje umowę z badaniem technicznym, z tym idziesz do urzędu (musisz ze sobą zabrać OC i tablice).

Co do wymiany tablic to zależy od ich stanu i urzędu. We Wrocławiu jest taka polityka, że jak masz całe i nie zniszczone tablice to mogą Ci je zostawić wtedy płacisz do 100 zł.
Jeżeli będziesz musiał wymieniać tablice to koszt do 200 zł

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 12:12

Mówisz, że muszę zabrać ze sobą OC. A jeśli OC wykupione było przez poprzedniego właściciela to nie muszę załatwiać jakiegoś aneksu do niego?
I czy jesteś pewien, że wymiana dowodu kosztowała by mnie aż 100 zł? Bo gdzieś czytałem że kosztuje to 48 zeta i 12 za tymczasowy. I czy nie wyszłoby taniej gdyby to właściciel wyrobił nowy dowód a ja jeździłbym na jego nazwisku?
I jeszcze jedno, za to wszystko płaci się przy odbiorze dowodu czy z góry?
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 13:53

wydaje mi się i prawie jestem pewny że jeśli są czarne blachy to muszą zostać zmienione przy przerejestrowaniu

kolego spid to twój pierwszy post a wulgaryzmami walisz jak stary, dbajmy o poziom wypowiedzi
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 15:28

bodziokardasz napisał(a):wydaje mi się i prawie jestem pewny że jeśli są czarne blachy to muszą zostać zmienione przy przerejestrowaniu

Czy ktoś jeszcze mógłby to potwierdzić?

I bardzo proszę o szybkie odpowiedzi na resztę pytań bo muszę to wiedzieć na już.

Pozdrawiam
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 15:54

jak najbardzie podczas przerejestrowania wymieniane są blachy. Chyba że są z tego samego miasta wtedy niekoniecznie będą wymienione. Jeżeli masz czarne to na 100% bedzie wymiana na białe unijne. Koszt przerejestrowania to ok 180zł. bo wydany zostanie dowód i nowe blachy. 72zł z kawałkiem jest tylko przy wymianie dowodu.
Tutla
Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice
Interesujące?
0

Post» 26 Maj 2009, 16:57

Dzięki za odpowiedzi
Spid
Nowicjusz

Interesujące?
1