Wymiana filtrów w silniku diesel'a-po ilu km?

wymiana filtrów w silniku diesel'a-po ilu km?

23 Lip 2012, 12:57

Mam nieco banalne pytanko:
-powiedzcie mi co ile tys kilometrów powinno wymieniać się następujące elementy eksploatacyjne: olej (full syntetic), filtr powietrza, filtr paliwa/
moje autko to bmw e46 320td 150KM-całe życie jeździłem na benzynie więc nie wiem czy te podzespoły szybciej się zużywają w silnikach diesel'a czy nie ma to różnicy? Z góry dzięki za odpowiedz

btw. co tz separatorem i odmą? czytałem że też powinno się wymieniać co jakiś czas...
shorty1988
Początkujący

Miejscowość: Rawicz
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r
  • Re: wymiana filtrów w silniku diesel'a-po ilu km?

24 Lip 2012, 00:07

shorty1988 napisał(a):olej (full syntetic), filtr powietrza, filtr paliwa/

Takie rzeczy najlepiej wymieniać przy okazji wymiany oleju w silniku, ja to robię co ok. 10tyś. km.
    Filtr paliwa można wymieniać co drugą taką wymianę jak wiesz że jeździsz na dobrym paliwie.

Jak jeździsz sporo i robisz przeważnie długie przeloty (trasa) to olej możesz wymieniać co 15tyś.
    ArteK
    Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10179
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy od: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 23tys. km
    Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
    Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2008

Re: wymiana filtrów w silniku diesel'a-po ilu km?

07 Sie 2012, 15:34

jako mechanik z 4letnim starzem swoim klientom zalecam w dieslu niezaleznie czy to nowe czy stare auto komplet wymian w szczególności oleju co 10tyś.km a w benzynie co 15tys.km.w dieslu olej jest bardziej zabrudzony,olej traci swojo konsystencje i właściwości
    spider1607
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 29 11 2006

11 Sie 2012, 08:37

BMW w silnikach po 2003r zaleca wymianę oleju nawet co 25-30 tyś km,naturalnie nie należy stosować się do tych zalecań :!: Jeśli wlejemy olej o wysokom wskaźniku KOH(powyżej 10-ciu),to bez jakichkolwiek obaw możemy wymieniać co 15 tyś km,10 tyś km ,to jednak optymalna granica,jeśli naturalnie zależy komuś na tym,by silnik bardzo długo był w świetnej kondycji.Ja osobiście stosuję oleje o wysokim wskaźniku KOH i wymieniam olej co 15 tyś km,po tym przebiegu olej jeszcze nie brudzi mi dłoni tak,bym nie mógł jej wytrzeć do czysta szmatką.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

22 Sie 2012, 15:57

Zgadzam się,w dieslu co jakieś 10 tyś km- to w szczególności tyczy silników marki BMW. W pozostałych modelach trzeba patrzeć na bieżąco i monitorować sprawę poziomu wszystkich płynów.
    Turbopama
    Początkujący

Prawo jazdy od: 10 03 1996
    Auto: BMW M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zadbaj o szyby i czyste światła Zadbaj o szyby i czyste światła
    Jazda samochodem z brudnymi szybami potrafi być bardzo niebezpieczna i znacznie ograniczać pole widzenia. Zwłaszcza zimą podczas opadów deszczu lub śniegu, gdy na drogach leży sól i błoto, które stale ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck
      SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
      Fiat Freemont Cross
      Samochody z graffiti