Wymiana oleju, filtrów. Co wymienić?

Wymiana oleju, filtrów. Co wymienić?

02 Mar 2013, 16:38

W ciągu roku chcę się pozbyć mojego auta vw polo III 2001 6n2. I w związku z tym chciałbym naprawić w moim aucie to co jest konieczne.
Olej i filtr oleju był wymieniany 15tys km wcześniej, 2 lata temu.
Filtr powietrza w 2009 roku.

No i tak się zastanawiam co by wypadało wymienić. Filtr powietrza już jest dosyć wiekowy, 4 lata :o więc chyba dam do wymiany. Olej i filtr chyba też.

Tylko jeśli chodzi o filtry to czy kupić jakiekolwiek w miarę najtańsze zamienniki czy jakieś lepsze?
hehe
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 06 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: VW Polo 6n2
Silnik: 1.0 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Wymiana oleju, filtrów. Co wymienić?

02 Mar 2013, 23:06

Kup sobie komplet Filtron-a,w kompletach wychodzi taniej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Wymiana oleju, filtrów. Co wymienić?

19 Kwi 2013, 09:40

Skoro olej był wymieniany dwa lata temu a filtry cztery to ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Wymień olej i komplet filtrów (filtr powietrza, oleju, paliwa, ew. kabinowy). Sprawdź także płyn chłodniczy i hamulcowy, w razie potrzeby wymień. Owocnej pracy;)
ythgnb
Obserwowany

Auto: Audi A4 B6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie
    Kilkaset koni mechanicznych i kierowca, który potrafi połączyć precyzję z odwagą po to, by celowo wprowadzić samochód w kontrolowany poślizg przy jak największej prędkości. Drifting to ekscytująca technika jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006