Wymiana radia, a zabezpieczenia

11 Cze 2016, 22:33

Chce wymienic moje ory. radio w megane 2 sedan ale nie wiem co sie stanie bo mam podobno oryginalne zabezpieczenie, ze najpierw musze wlaczyc radio, a dopiero wtedy moge odpalic auto. I tu moje pytanie czy to bedzie podpiete do radia czy moze do kabli i odrazu jakie radio z obsuga sterowania z kierownicy?
Daro255s
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 06 03 2013
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat stilo
Silnik: 1.9 jtd 115
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

12 Cze 2016, 12:47

Ciekawe zabezpieczenie - kto nie wie, nie uruchomi auta :)
Ale myśle, że jest w miarę proste - zapewne pod układ zapłonowy podłączone jest +12V wychodzące z radia, po jego włączeniu. Do tego może być wykorzystany przewód z zasilania anteny. Myślę, że elektryk samochodowy poradzi sobie z tym bez problemu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Cze 2016, 11:39

Daro255s napisał(a): jakie radio z obsuga sterowania z kierownicy?
Większość dostępnych radi ma taką możliwość, ale żeby można było sterować z kierownicy oryginalnymi przyciskami potrzebny będzie ci adapter który to umożliwi np. taki [link do oferty na Allegro wygasł]

Znajdź najpierw radyjko które ci odpowiada a następnie sprawdź czy będzie taka możliwość sterowania przez adapter.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybrydowa klasa luksusowa – przegląd rynku premium
    Samochody hybrydowe zyskują coraz większą popularność, a marki premium bynajmniej nie pozostają tu wyjątkiem. W ofercie tego segmentu z roku na rok pojawia się coraz więcej modeli z napędem hybrydowym. Rynek samochodów ...